Podľa katalánskeho denníka Sport Xavi Hernandez požiadal vedenie Barcelony, aby za každú cenu podpísalo nového pravého obrancu, keďže sa blíži začiatok letného prestupového obdobia.

Žiadosť trénera Barcelony prichádza krátko po množstve špekulácií týkajúcich sa budúcnosti Julesa Koundeho. Francúz je údajne nespokojný so svojou úlohou v Barcelone a hrozí odchodom, ak bude aj v budúcej sezóne hrať na poste pravého obrancu. Hoci Kounde tieto fámy kategoricky poprel, určite o svojej nespokojnosti informoval Xaviho, čo mohlo zohrať kľúčovú úlohu v tom, že tréner Barcelony začal v lete požadovať transfer nového pravého obrancu.

Podľa informácií denníka Sport má Barcelona troch kandidátov na pozíciu pravého obrancu. Prvým z nich je Juan Foyth z Villarrealu, hoci Barcelona nemala v uplynulom roku pri rokovaniach so Žltou ponorkou veľa šťastia. Ďalšou možnosťou je João Cancelo. Mnohí ho dokonca označili za cieľ číslo jeden na pozíciu pravého obrancu, a to vďaka jeho technickým schopnostiam a skúsenostiam na najvyššej futbalovej úrovni. Barcelona preto môže v lete preskúmať možnosť jeho prestupu na hosťovanie. Snaha klubu o získanie Cancela však bude závisieť od Manchestru City, ktorý uprednostňuje predaj hráča pred jeho opätovným hosťovaním.


KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Treťou možnosťou Barcelony je Benjamin Pavard. Francúz je už dlhší čas cieľom Kataláncov, najmä po tom, čo sa mu nedarí v Bayerne Mníchov. Keďže jeho zmluva vyprší v roku 2024, obranca by nemal stáť priveľa. Nanešťastie pre Barcelonu, Bayern môže mať obavy predať Pavarda počas nadchádzajúceho leta. Cancelo sa totiž na konci sezóny vráti do Manchestru City, takže Thomas Tuchel nemá na poste pravého obrancu príliš veľa možností. Barcelonu preto čaká zložité obdobie na trhu, pokiaľ ide o hľadanie nového pravého obrancu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2023-05-26 12:35:47
Ja stále nechápem prečo nikde nieje zmienené meno Arnau Martinéz. Ten celú sezónu predvádzal dobré výkony, je mladý, má skúsenosti z Laligy a navyše jeho cena je20M. Pri dnešných cenách je to prakticky zadarmo.
2023-05-26 12:49:53
Vždy keď sa rieši pravý obranca dookola čítam tie isté mená - Foyth, Pavard, Cancelo prípadne Arnau Martinez. Ako keby iný hráči neexistovali. Sme v zlej finančnej situácií, no z toho večného opakovania tých istých mien mám pocit ako keby si nikto v klube nevedel otvoriť transfermarkt a vyhľadať si štatistiky pravých obrancov a skúsiť sa pozrieť aj na niekoho iného.