Kromě ženského týmu byla o víkendu úspěšná také rezerva. Ta měla na programu své první utkání z dvojzápasu prvních vyřazovacích bojů o postup do Segundy División. A to rovnou proti Realu Madrid Castilla. První zápas na domácí katalánské půdě skončil ve velkém stylu pro Barçu.

Barcelona prožila o víkednu další El Clásico, byť tentokrát na úrovni mládežnických výběrů, a opět slavila úspěch. Sobotní zápas, který sledovala i řada hvězd z prvního týmu, přitom začal lépe soupeř z Madridu. Po 13 minutách hry se prosadil útočník Nico Paz, který překonal brankáře Arnau Tenase. Z vedení se ale hosté radovali pouze 6 minut, neboť k obratu zavelel skvělou hlavičkou Chadi Riad. Přes 4 tisíce fanoušků se nakonec dočkali dalšího barcelonského gólu ještě před poločasovou pauzou, a to díky brance Roberta Fernándeze. Velkou zásluhu na něm však měl Luismi Cruz, hvězda utkání.

Ještě před tím, než se ve druhé půli dostal ke slovu, ale Castilla srovnala z kopačky Carlose Dotora po velmi přísné penaltě na 2:2. Závěrečná čtvrthodinka zápasu ale patřila již zmíněnému Luismimu. Nejprve v 76. minutě nádherným lobem překonal gólmana Lópeze, který zůstal bezradně stát u jeho druhé střely z hranice pokutového území v 80. minutě, která dokonale vymetla pavučiny v horním rohu branky.

Skóre 4:2 se již dále neměnilo, a tak si Barcelona veze do odvety slušný náskok. Druhý zápas je na programu v neděli od 20 hodin.

Barça Atlètic: Arnau Tenas; Álvaro Núñez, Carbonell, Chadi Riad, Diounkou; Casadó, Moha, Txus Alba (Aleix Garrido 74'); Luismi Cruz (Lamine Yamal 87'), Roberto and Estanis (Fabio 87').

Real Madrid Castilla: Luís López; Pablo Ramón, Carrillo, Rafa Marín, Marvel, Obrador; Álvaro Martín, Dotor, Mario Martín; Nico Paz and Álvaro Rodríguez (Gonzalo 77').

Góly: 0-1, Nico Paz (min. 13); 1-1, Chadi Riad (min. 19); 2-1, Roberto (min. 44); 2-2, Dotor (min. 68); 3-2, Luismi Cruz (min. 76); 4-2, Luismi Cruz (min. 80)

zdroj: fcbarcelona.com, barcablaugranes.com, youtube.com