Gerard Piqué poskytol rozhovor katalánskemu rádiu Cadena SER v programe El Larguero. Prečítajte si vyjadrenia o jeho futbalovej kariére a novinkách súvisiacich s klubom.

"Mám teraz menej voľného času, ako keď som bol futbalistom? Áno, som zaneprázdnený v podstate 24 hodín 7 dní v týždni. Tiež víkendy, ukončil som kariéru, aby som ich mal voľné.... a zatiaľ som ich nemal. Ale samozrejme, že na vytvorenie niečoho takého [súťaž Kings League a Queens League; pozn. red.] potrebujete veľa času a veľa odhodlania. Čísla sú také, aké sú, rast vidíme každý deň. Som veľmi nadšený a mám veľkú túžbu pokračovať v raste."

"Chýba mi futbal? Vôbec. Viem, že je to silné, ale tak to je. Je to etapa života, ktorá je už za mnou. Keď sa rozhodnete odísť, rozhodnutie je prijaté. Pristupujem k tomu veľmi chladne. Obzerať sa späť nemá žiadny zmysel. Išlo mi to neuveriteľne dobre, oveľa lepšie, ako som mohol očakávať. Cítim sa veľmi hrdý na to, čo som zažil, ani vo sne som nepočítal s tým, že to dopadne tak dobre. Stráviť celú, alebo takmer celú kariéru v klube môjho života, vyhrať všetko, čo som vyhral... Ale myslím si, že zostať v minulosti, vo všetkých úspechoch, by bola chyba, pretože to vám už nič nedáva. Iste, ľudia na ulici vás spoznávajú, pýtajú si od vás fotografie, ale to je všetko. Táto etapa sa skončila, a keď sa to stane, musíte to prijať a ísť ďalej. S Cosmos [Piquého spoločnosť; pozn. red.] a Kings League si užijem veľa zábavy."

"Či stále športujem? Radšej nebudem jesť, ako športovať [smiech]. Keď som ukončil kariéru, pomyslel som si: "Teraz sa musím odpojiť, kým ma telo nepožiada, aby som sa k tomu vrátil". Pribral som dve alebo tri kilá, ale namiesto športovania radšej jem menej, kontrolujem, čo jem, a cítim sa naozaj dobre. Jedného dňa sa k tomu budem musieť vrátiť a urobím to. Mojou životnou filozofiou vždy bolo robiť veci, na ktoré mám chuť. A keď budem mať opäť chuť športovať, budem to robiť. Nebudem to však robiť z povinnosti. Športujem celý život, od svojich 10 rokov som sa namáhal každý deň... a teraz, keď vidím, že sa skončila sezóna a začína príprava, hovorím si "vau", aké tempo. A preto mi to prakticky nechýba."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

2 komentáre
2023-07-06 19:49:47
Tak on i Neymar říkali že tam chtějí a navíc Messi si tam i před dvěma lety koupil dům
2023-07-07 07:08:46
Geri mi chyba, nie v kadri, ale v kabine a klube urcite :-)