Jedna z najväčších pochybností o prestupe Iñiga Martíneza súvisela s jeho zdravotným stavom. 32-ročný stopér stále trpí zdravotnými ťažkosťami a s tímom ešte netrénoval.
Podľa Catalunya Radio Martínez doteraz netrénoval so spoluhráčmi a trénoval len individuálne, hoci niektoré správy naznačovali, že sa mal včera pripojiť k svojim novým spoluhráčom. Obrancu trápi menšie ochorenie plantárnej fascie v chodidle a Xavi a jeho štáb sa rozhodli neriskovať zaradenie hráča do tímového tréningu. Pre Martíneza táto téma nie je nová, keďže v minulej sezóne bol kvôli tomuto zraneniu mimo hry dva mesiace a dokonca musel podstúpiť operáciu. Neskôr nastúpil v niekoľkých zápasoch, ale zranenie trojhlavého svalu na pravej nohe znamenalo, že do konca sezóny už nenastúpil.
Návrat zdravotných problémov spojených s predchádzajúcim zranením by mohol byť znepokojujúci, ale uvidíme, ako sa situácia vyvinie dnes. Do odletu do Spojených štátov, nehovoriac o začiatku sezóny, zostáva ešte dosť času a Barcelona zostáva po lekárskych vyšetreniach týkajúcich sa Martínezovho zdravotného stavu pokojná, keďže podniká ďalšie kroky v zmysle adekvátnej prípravy na fyzickej úrovni. Viac sa bude možné dozvedieť vo štvrtok od samotného 32-ročného stopéra, ktorý by mal byť oficiálne predstavený ako hráč FC Barcelona.
zdroj: Catalunya Radio
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia