Lamine Yamal dnes oslavuje 16 rokov. Posledných 9 strávil v La Masii a na začiatku svojej desiatej sezóny vo farbách Blaugranas môže podpísať svoju prvú profesionálnu zmluvu. A toto je jeho profil, ktorý pripravil Jaume Marcet, ktorý dlhé roky komentoval jeho zápasy na BarçaTV.

Hneď na úvod treba zdôrazniť, že "Yamal" nie je priezvisko mladého futbalistu, ale jeho druhé meno [v skutočnosti druhá časť krstného mena. Rovnaká situácia je aj v prípade Luisa Enriqueho; pozn. red.]. Lamine Yamal Nasaraoui Ebana, pretože to je jeho celé meno (Lamine Yamal) a priezvisko (Nasraoui Ebana), sa narodil v Katalánsku, hoci jeho otec pochádza z Maroka a matka z Rovníkovej Guiney.

Pobyt v La Masii

Lamine strávil niekoľko posledných rokov v Sant Joan Despí, v La Masia. V internátnej škole pre mladých hráčov Barçy si ho obľúbili a správa sa veľmi korektne. Vyzdvihovaná sa jeho skromnosť a plachosť, hoci je známy aj svojimi vtipmi a dobrými vzťahmi s ostatnými mladými hráčmi. Jeho obľúbeným jedlom sú cestoviny a má rád aj sladkosti. Ako všetci ostatní, aj on sa striktne riadi radami riaditeľa Mika Puiga.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

1 komentár
2023-07-14 23:28:31
Dufam, ze to Xavi a hlavne Lamine zvladne a po dlhych rokoch sa presadi kridelnik z La Masie 💪