Včera večer médiá zaplavila neočakávaná bomba. João Felix, ktorého citoval Fabrizio Romano, vraj vyjadril otvorený záujem o prestup do FC Barcelona. Hoci je možné, že to pre Portugalčana zostane len snom, novinári Relevo sa zamýšľajú nad reálnosťou tohto kroku.

Nemožný prestup alebo skvelá hra? Odkiaľ Barcelona vezme peniaze? Je Atlético ochotné poslať Joãa Felixa na hosťovanie? Má byť Portugalčan trójskym koňom Chola Simeoneho na Camp Nou? Tieto a mnohé ďalšie otázky si od včerajšieho večera kladú nielen fanúšikovia Atlética a FC Barcelona, ale aj celý futbalový svet. Prejavené sympatie Joãa Felixa smerom k Barçe vnímal klub z hlavného mesta Španielska ako nečakaný a rozmarný krok, a to kvôli nedostatku rešpektu a profesionality zo strany krídelníka. Portugalčan skomplikoval Los Colchoneros plánovanie kádra, krátko po tom, čo sa vrátil do Madridu z hosťovania v londýnskej Chelsea.

"Má veľký talent, ale vyžaduje si to aj pracovnú morálku," povedal o ňom Frank Lampard. Vo farbách The Blues odohral Portugalčan 16 zápasov a strelil 4 góly. Bez ponúk a s profilom úplne nezaujímavým pre Atlético (klub stihol 6. júla oznámiť, že číslo "7" opäť prevezme Antoine Griezmann), João Felix 9 dní po návrate do Madridu obsadil titulné stránky denníkov, keď sa podelil o svoj sen hrať za Barcelonu s Fabriziom Romanom. Krok, ktorý málokto očakával, hoci ho Jorge Mendes v súvislosti so svojimi veľkými hviezdami použil už toľkokrát.

Napríklad Cristiano Ronaldo pred svojím prestupom do Realu Madrid podobným spôsobom žmurkol a vyhlásil: "Mojím snom je hrať v Španielsku. Niekedy sa vám sny nikdy nesplnia, ale ja stále snívam." V tom čase mal Portugalčan tiež 23 rokov, hoci jeho kariéra sa od kariéry jeho mladšieho krajana výrazne líšila: jedna Liga Majstrov, tri prvenstvá v Premier League a dokonca jedna Zlatá kopačka pred príchodom do Španielska.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

1 komentár
2023-07-19 19:07:05
neviem čo Mendes skúša ale ak mu na to vedenie skočí tak Laportu treba naozaj poslať na nejaké liečenie. Tak dôležitý post ako bol Busi lepíme priemerákom ako Romeu a potom by sme vyhodili neskutočné prachy za hráča ako Felix ktorý naposledy pôsobil ako profesionálny futbalista ešte v Benfice? Ak by to bolo hosťovanie tak by Atletico trvalo na to aby tam bol povinny odkup nakoľko ho potrebuju predať čím skôr aby minimalizovali straty z jeho nákupu a to je v aktuálnej situácii úplne jedno či to zaplatíme teraz, či o rok či o dva... stále to bude výhodné len pre Atletico.... a to ako dopadli posledné obchody s tým klubom už asi nemusím ani vyťahovať...