João Cancelo urobil veľký dojem hneď na začiatku svojho pôsobenia v FC Barcelona, a tak sa už teraz hovorí o jeho trvalom prestupe.

29-ročný hráč prišiel z Manchestru City na sezónne hosťovanie. Pôvodne bola v zmluve o hosťovaní zahrnutá aj klauzula o trvalom prestupe, ale nakoniec sa od nej upustilo, aby Barça mohla dodržať pravidlá finančného fair play. Vzhľadom na to, že Cancelo má so City zmluvu do roku 2027, a vzhľadom na formu, ktorú predvádza na začiatku svojho pôsobenia v Katalánsku, existujú obavy, že anglický majster by mohol za pravého obrancu požadovať vysokú sumu.

Katalánsky denník Mundo Deportivo uvádza, že Barcelona by mohla byť schopná zabezpečiť Cancelov podpis z Manchestru City natrvalo za poplatok 25 miliónov eur. Podľa predchádzajúcich správ sa oba kluby dohodli na sume 25 miliónov eur, ktorá mala byť súčasťou zmluvy o hosťovaní ako klauzula o trvalom odkúpení. Nakoniec sa však od toho upustilo kvôli možným problémom s pravidlami finančného fair play v La Lige.

Barcelona však teraz dostala informáciu, že Manchester City by bol spokojný so sumou na úrovni 25 miliónov eur + určité bonusy za získané tituly a iné. V prospech úradujúceho šampióna La Ligy hovorí aj fakt, že Cancelo bude mať budúci rok 30 rokov a v plánoch Pepa Guardiolu nemá miesto. Okrem toho je veľkou výhodou aj ochota hráča pripojiť sa k Barcelone natrvalo.

Cancelo od svojho príchodu do Barcelony v posledný deň prestupového leta zasiahol doteraz do troch zápasov. Portugalský reprezentant dokonca minulý víkend strelil svoj prvý gól za Kataláncov pri víťazstve 5:0 nad Realom Betis. Obranca sa v nedávnom rozhovore vyjadril k svojej budúcnosti a o možnosti trvalého prestupu mal povedať nasledovné: "Bude to závisieť od klubu, od toho, ako sa mi bude dariť. Nakoniec vás merajú podľa výkonov, ak nebudete podávať výkony, nezostanete. Ak budete podávať výkony, budú vás chcieť. Takže chcem podávať výkony, pracovať a užívať si tento klub."

Ak bude Cancelo pokračovať v nastúpenom trende, Barcelona sa bude nepochybne usilovať o trvalý prestup a suma 25 miliónov eur by sa mohla pre klub ukázať ako reálna, pričom prezident Joan Laporta očakáva zlepšenie financií.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2023-09-22 10:18:43
Tá suma sa do konca sezóny môže ešte 100x zmeniť.
2023-09-22 10:22:50
Zobrat ho hned. On ma kvality za daleko vyssie sumy. ...ak nieje najlepsi z RB celosvetovo