FC Barcelona má pred sebou ďalšie komplikované leto z hľadiska platového stropu. Plánovanie na budúcu sezónu sa začne v novembri analýzou voľných hráčov, ale jasné je len jedno: klub bude musieť predávať.

Prestupy sú jediným spôsobom, ako podpísať hráčov, a klub sa rozhodol rozlúčiť sa s Ansu Fatim, ak príde správna ponuka a všetky strany sa dohodnú. Krídelník bol na trhu celé leto a vedelo sa o tom, že Barcelona sa už pokúsila o prestup hráča do Wolverhamptonu, ale Ansu odmietol byť súčasťou operácie, ktorá mala zahŕňať niečo vyše 30 miliónov eur plus Rúben Neves. Všetko stroskotalo v poslednej chvíli, keď sa medzi klubmi dosiahla dohoda.

V nasledujúcich týždňoch sa Ansu snažil hľadať príležitosti v Barcelone, ale po štarte La Ligy mu bolo jasné, že nebude hráčom prvého tímu a jeho úloha v tejto sezóne bude okrajová. Na konci prestupového obdobia súhlasil s odchodom na hosťovanie bez možnosti kúpy, keďže chce naďalej pôsobiť v klube z katalánskej metropoly.

Napriek tomu Barça verí, že Ansu bude mať v ofenzíve len málo šancí. Klub sa posilnil smerom dopredu a v januári by mal prísť Vitor Roque, ak to platový strop umožní. Zámerom je predať Fatiho alebo ho využiť pri výmene.

Na to bude musieť Ansu Fati v Brightone opäť podávať dobré výkony. Zatiaľ nie je hráčom základu, hoci v sobotu strelil gól proti Aston Ville. V Barcelone dúfajú, že sa podniknú kroky, ktoré umožnia 20-ročnému mladíkovi rozvíjať sa, pretože ak bude pracovať, je to hráč, ktorý by mohol veľa ponúknuť.

V skutočnosti niekoľko klubov Premier League pozorne sleduje jeho rozvoj, pretože chápu, že by mohol byť dobrou príležitosťou na trhu vzhľadom na jeho vek a potrebu Barcelony predať ho. Záujem má aj Atlético Madrid a prípadná výmena za Joãa Félixa po skončení sezóny by mohla byť dobrou možnosťou pre všetky strany. Všetko však závisí od toho, či sa Ansu Fati vráti do svojej najlepšej formy v kľúčovom roku pre jeho kariéru.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2023-10-01 18:52:34
hmm teraz každý team bude vedieť že ho chceme predať takže aj keby mu vyjde sezona tak zas bude problem že hocikto nam ponukne uplne minimum
2023-10-02 09:18:54
Měli jsme před 3 lety přijmout nabídku 150 milionu od United.