Po príchode do Barcelony si Oriol Romeu rýchlo získal priazeň Xaviho. Z deviatich zápasov v tejto sezóne sa bývalý hráč Girony ukázal v základnej zostave sedemkrát. Zaujímavé však je, že Barça strelila výrazne viac gólov, keď Katalánec nebol na ihrisku - a tiež inkasovala o dosť menej.

"Opätovný debut" Oriola Romeua sa odohral v súboji proti Getafe, ktorý sa skončil bezgólovou remízou. V zápase proti Cádizu odišiel z ihriska v 79. minúte zápasu za stavu 0:0, pričom hneď po ňom sa do siete trafil Ferran Torres - zápas sa napokon skončil výsledkom 2:0. V súboji proti Villarrealu bol Romeu vystriedaný v 63. minúte za stavu 3:2 pre domácich a Barça dokázala otočiť zápas víťazstvom 4:3. Napokon v zápase proti Osasune na záver prvej fázy sezóny Oriol odišiel z ihriska v 80. minúte za stavu 1:1 a Barcelona napokon strelila víťazný gól.

Po reprezentačnej prestávke sa Oriol zapojil do zápasov proti Realu Betis (v 64. minúte opustil ihrisko za stavu 3:0) a Royal Antverpy (v 58. minúte sa objavil na ihrisku za stavu 4:0). Proti Celte bol Romeu vystriedaný v polčase za stavu 0:1 (Barça nakoniec vyhrala 3:2), proti Malorke v 64. minúte, keď hostia viedli 2:1 (zápas sa skončil remízou 2:2), a proti Seville sa objavil na ihrisku až v 82. minúte a výsledok sa nezmenil (po vlastnom góle Sergia Ramosa Barça vyhrala 1:0).

Celkovo teda z 24 gólov, ktoré Barcelona v tejto sezóne strelila, 16 padlo, keď Oriol nebol na ihrisku, a 8, keď hral (66,6 % gólov padlo bez neho). Zároveň Romeu odohral vo farbách Blaugranas už 511 minút, čo zodpovedá 63% hracieho času.

Samozrejme, Oriolovou primárnou úlohou nie je strieľať góly, ale zabrániť tomu, aby ich tím inkasoval. V súčasnosti však z ôsmich gólov, ktoré Barcelona dostala, v siedmich prípadoch skórovali súperi, keď bol na ihrisku. A keď sedel na lavičke náhradníkov, len raz sa Celte podarilo prekonať Ter Stegena.

Samozrejme, tieto údaje treba zatiaľ považovať najmä za štatistickú zaujímavosť, keďže vzorka nie je príliš veľká. V súčasnosti však Barcelona bez Oriola nielenže získava dosť veľa v ofenzíve, ale aj inkasuje menej gólov. To však môže byť spôsobené tým, že Katalánec opúšťa ihrisko najčastejšie vtedy, keď sa tím ženie za výsledkom a súperi myslia len na bránenie vlastnej brány.

Tak či onak, vzhľadom na zranenia Frenkieho de Jonga, Pedriho a Raphinhu, ktorý v poslednom čase hráva v strede poľa, môžeme očakávať, že Oriola Romeua uvidíme na ihrisku často. Čas teda ukáže, či ide o koreláciu alebo náhodu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
kluc Premium
2023-10-02 09:45:06
tak ono na rozšírenie kádra je fajn, do základu hádam bolo jasné že nepatrí...
2023-10-02 09:55:58
I tak je Oriol skvělým překvapením. Směrem dozadu toho nabízí více, než Busquets. Chápe, jak hrajeme a za svojí cenu je k nezaplacení. Change my mind. : )