V decembri 2022 si Manuel Neuer počas dovolenky privodil vážne zranenie na lyžiach a odvtedy nemohol nastúpiť za Bayern Mníchov ani nemeckú reprezentáciu. Barcelona sa tomu v prípade svojich hráčov chce vyhnúť.

Takéto zranenie postavilo do pozoru špičkové kluby, ktoré sa chcú vyhnúť strate svojich hráčov v dôsledku takýchto nebezpečných aktivít, najmä počas veľmi náročného zápasového programu. Ako uvádza katalánsky denník Sport, Barcelona je jedným z klubov, ktoré do zmlúv hráčov zaviedli rôzne klauzuly v snahe zabrániť takýmto zraneniam.

Žiadne bicyklovanie, skoky padákom, korčuľovanie alebo padel

Gerard Piqué bol povestný tým, že na tréningy a zápasy prichádzal na bicykli, ale klub tomu teraz urobil škrt. Hráči už nesmú na dochádzanie do práce používať bicykle alebo motorky. Okrem toho zakázali aj nebezpečné rekreačné aktivity, ako je napríklad parasailing, zoskok padákom, korčuľovanie a samozrejme lyžovanie.

Ďalej sa veľa hráčov v posledných niekoľkých sezónach venovalo padelu, raketovým športom. Barcelona sa rozhodla zastaviť aj tento druh športu, keďže podľa nej spôsoboval viaceré svalové zranenia a narazenia. Tieto klauzuly sa rozšírili aj na hádzanárske, basketbalové a futsalové tímy a dokonca aj na barcelonskú rezervu. Denník vysvetľuje, že táto klauzula je v platnosti už dlhší čas, ale postupom času sa do klauzuly začlenili nové aktivity.

Existuje dobrý dôvod, prečo Barcelona pridáva k tejto doložke niekoľko športov. Niekoľko dôležitých hráčov si v posledných sezónach privodilo strednodobé až dlhodobé zranenia, ktoré ich vyradili z dôležitých zápasov.

Najmä v minulej sezóne, keď boli okrem iných Andreas Christensen, Pedri, Ronald Araujo a Ousmane Dembélé vyradení z hry počas skupinovej fázy Ligy majstrov a potom aj vo vyraďovacích bojoch Európskej ligy, čo spôsobilo vyradenie v oboch súťažiach. Barça ako taká nechce hádzať flintu do žita a veľmi si dáva záležať na zraneniach, ktoré boli v nedávnej minulosti vyčítané lekárskemu personálu, ako inak.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
Michaela Premium
2023-10-03 07:31:44
A ja celý čas hľadám, že kde je klauzula ako sa vyhnúť prípadu Negreira :D :D :D a potom zistím, že to je Neuera :D
2023-10-03 09:39:38
Zvláštne, myslel som, že to majú v zmluvách už dávno.