Športový riaditeľ FC Barcelona Deco sa momentálne zdržiava v blízkosti svojho rodného mesta Indaiatuba, ktoré je vzdialené hodinu a pol jazdy od Sao Paulo. Práve tam, v rezorte Arena Deco Beach, poskytol rozhovor Rogerovi Torellovi, redaktorovi katalánskeho denníka Mundo Deportivo. Pozývame vás, aby ste si prečítali prvú časť rozhovoru.

Mali ste stabilnú spoločnosť a rozhodli ste sa ju predať, aby ste mohli nastúpiť na pozíciu v klube, ktorého situácia je komplikovaná, navyše s dátumom ukončenia platnosti (2026). Prečo?

"Pravdou je, že vždy čelím výzvam. Pre mňa sú na tejto zmene najťažšie osobné záležitosti, vždy som sa venoval svojim deťom, aj keď som ešte hrával, a teraz mi osobné dôvody umožnili urobiť túto zmenu. Nakoniec je to tak trochu aj kvôli výzve pomôcť v dôležitom momente pre klub. Je pravda, že za tie roky práce vo futbale, s klubmi, s hráčmi, som veľa cestoval, ale mal som určitú slobodu v rozhodovaní. Ale toto je Barça, byť v Barcelone je vždy niečo dôležité, v prezidentskom projekte som od začiatku trochu pomáhal, aj keď len externe. Pravdou je, že som bol nadšený, keď som v súkromí videl, že je to možné, pretože staršie deti už majú na starosti svoj život. Už v minulosti som dostal ponuky z viacerých projektov, ale nepovažoval som sa za pripraveného, a teraz si myslím, že som. Moje rozhodnutie vyplynulo z nadšenia, že môžem pomôcť klubu."

Aký bol váš prvý mesiac vo funkcii?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

1 komentár
2023-10-17 19:45:52
Len nám hľadaj talenty. Teraz by sa nám zišli z Brazílie mladšie verzie Alvesa a Marcela na LB a RB :D