Vzhľadom na to, čo sa stalo Gavimu v zápase španielskej reprezentácie, sa veľká pozornosť venovala stretnutiu Portugalska, v ktorom sa predstavil ďalší z výrazne vyťažených hráčov Barcelony. João Cancelo aj João Felix hrali od prvej minúty v dueli proti Islandu - v zápase, v ktorom Portugalsko nehralo absolútne o nič...

Osobitnú pozornosť treba venovať Cancelovi, ktorý až do tohto zápasu odohral od 16. septembra 17 zápasov v rade v základnej zostave klubu a reprezentácie. Pravý obranca bol v poslednom období mimoriadne vyťažený, keď v sledovanom období strávil na ihrisku 25 hodín. Portugalsko má už dávno istý postup, ale Roberto Martínez cítil, že Cancelova účasť v súboji s Islandom bola kľúčová. Navyše, napriek tomu, že od 37. minúty tím viedol 1:0 (gól Bruna Fernandesa) a od 66. minúty 2:0 (gól Hortu), hráč Barcelony bol stále na ihrisku. Tréner ho stiahol až v 87. minúte spolu s João Felixom, ktorý mal podiel na druhom góle, keďže práve po jeho strele brankár vyrazil loptu pod nohy Hortu.

Tentoraz našťastie nedošlo k žiadnemu zraneniu. Napriek tomu je ťažké nemať obavy najmä o Cancela, ktorý bol v poslednom čase veľmi využívaný. O to viac, že klub čoskoro čaká maratón zápasov vrátane takých náročných konfrontácií, ako sú tie proti Atléticu, Girone a Portu.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-11-20 07:33:15
Dalsi debil-trener ktory v zapase o nicom necha vystavit najvytazenejsich hracov z klubov......
2023-11-20 09:39:14
V našej situácií keď máme úzky káder, problém so zranenými hráčmi by som jednoducho hráčom vôbec nepovolil vycestovať s repre. Minimálne na takéto zápasy v ktorých o nič nejde.