Potvrdilo sa, že Barcelona sa bude musieť do konca sezóny zaobísť bez Gaviho. V médiách sa už objavujú rôzne nápady týkajúce sa príchodu nového stredopoliara ako náhrady za 19-ročného hráča a ďalšou cestou by bolo spoľahnúť sa na niektorého z odchovancov. Katalánsky denník Sport poukazuje na ďalšiu možnosť, ktorá zahŕňa návrat Pabla Torreho z hosťovania v Girone.

Stredopoliar odišiel do klubu z Montilivi v lete, pretože spolu pod Xavim nemohol počítať s pravidelným herným časom. V minulej sezóne strávil na ihrisku v prvom tíme iba 338 minút. Hosťovanie v Girone mu malo otvoriť šancu hrať častejšie a po dobrej predsezónnej príprave sa zdalo, že sa tak aj stane. Ukázalo sa však, že katalánsky klub zaznamenal výborný štart do sezóny aj bez Torreho v základnej jedenástke. Míchel našiel spôsob, ako uspieť, a stále sa ho drží, čo je prirodzené. 20-ročný mladík spočiatku naskakoval z lavičky, no v posledných troch ligových zápasoch sa na trávniku neobjavil ani na chvíľu. Celkovo má na konte len 119 odohraných minút.

Barcelona nie je spokojná so situáciou Torreho na hosťovaní a Gaviho zranenie by mohlo urýchliť rozhodnutie o návrate stredopoliara z Girony. Napriek zlej situácii v klube dokáže 20-ročný hráč stále ukazovať svoj talent v reprezentácii do 21 rokov, pričom Torre nastúpil v posledných štyroch zápasoch Španielska a strelil 2 góly a zaznamenal 2 asistencie.

Samozrejme, Gavi je futbalista, ktorého nemožno nahradiť len tak. O to viac, že Torre má trochu iný profil. Novinári Catalunya Radio nedávno vymenovali dôvody, prečo sa tréner Míchel nespolieha na odchovanca Racingu Santander. Torre má totiž nedostatky, pokiaľ ide o defenzívnu hru a zodpovednosť s loptou na kopačkách. Hráč v niektorých situáciách príliš riskuje a vystavuje tím stratám. V Girone aj Barcelone sa však zhodujú na Torreho talente, má to jednoducho v nohe, ale zdôrazňuje sa, že potrebuje doladiť niektoré prvky svojej hry, aby mohol pravidelne účinkovať medzi elitou. Uvidíme, pre akú možnosť sa Barcelona rozhodne na miesto Gaviho.

zdroj: sport.es
foto: twitter/girona

Diskusia

1 komentár
2023-11-21 13:01:53
jednoznacne by to mali spravit. najlepsie riesenie pre kazdeho. Torre si zahra, minimalne lahsie poharove zapasy, rotacia, alebo striedania.