Po lete, ktoré prinieslo veľa nádejí a očakávaní, bol začiatok sezóny pre FC Barcelona veľmi nevydarený. Po zisku majstrovského titulu v minulej sezóne sa Katalánci v lete pustili do ofenzívy, aby sa pokúsili čo najviac posilniť a doplniť káder pre svoj dlhodobý projekt.

Jedným z nich bol ľavý obranca Alejandro Balde, ktorý v 2022/2023 zažil hviezdnu sezónu a bol jedným zo základných kameňov pevnej defenzívy, ktorá bola pravdepodobne najväčším dôvodom zisku dvoch titulov Blaugranas. Zdá sa, že Balde, okrem mnohých iných, zaznamenal prepad formy a nevyzerá byť úplne na rovnakej úrovni ako v minulej sezóne, a katalánsky denník Sport uvádza, že to v klube nezostalo bez povšimnutia.

V minulej sezóne sa viackrát ukázalo, že Balde je presne ten typ hráča, ktorého Barcelona na poste ľavého obrancu potrebuje. Jeho výnimočná rýchlosť, driblingové schopnosti a sebavedomie, s ktorým sa dokáže predrať okolo protihráčov a tiež schopnosť návratu na svoju polovicu, sa ukázali ako obrovský prínos pre Kataláncov.

Po tom, čo sa spočiatku ukázalo, že potrebuje ešte doladiť prihrávky vo finálnej tretine a celkové rozhodovanie, sa tiež zdalo, že sa v minulej sezóne neustále zlepšuje. V tejto sezóne sa však zdá, že kvalita jeho výkonoch nie je dobrá a aj v defenzíve bol až príliš často prichytený mimo svoju pozíciu. Barcelona začína mať dojem, že v prebiehajúcom ročníku hráč nevyvíja dostatočné úsilie vo svojej hre a je priveľmi uvoľnený.

Pri nabiehaní dopredu si dostatočne nestráži hráčov súpera a Barcelona to pozorne sleduje. Niet pochýb o tom, že je to výnimočný hráč, a o tom, že niekto ako Marcos Alonso, napriek tomu, že občas je nebezpečný na lopte, nie je správnou voľbou pre tento tím.

Nedostatok kvalitnej konkurencie a skutočnosť, že nedávno podpísal päťročnú zmluvu v Barcelone, by mohli znamenať, že nastalo uspokojenie, ale klub zároveň verí, že Baldeho nepovolanie do španielskej reprezentácie by tentoraz mohlo slúžiť ako motivácia. Možno sa tiež pokúsia využiť Joãa Cancela na poste ľavého obrancu vzhľadom na jeho skúsenosti v tejto úlohe a pokúsiť sa Baldeho dotlačiť k tomu, aby znovu objavil vysokú úroveň, ktorej je schopný.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-11-21 07:46:41
Zbytocke spekulacie....ani jeden hrac nehra dobre celu sezonu....
2023-11-21 08:41:38
Další mladej kterého utavíme....