Podľa Lluisa Miguelsanza z katalánskeho denníka Sport sa o Alejandra Baldeho stále veľmi zaujíma niekoľko klubov Premier League. Klub a hráč chcú pokračovať v spolupráci, ale budúce leto musí Barça uskutočniť predaj a 19-ročný hráč by mohol byť jedným z aktív. Očakáva sa, že agent obrancu Jorge Mendes bude na to pripravený.

Lluis Miguelsanz z katalánskeho denníka Sport dnes uvádza, že predaj Alejandra Baldeho je pre FC Barcelona možnosťou, ako dosiahnuť zisk. Tvrdí, že 19-ročný hráč nie je na prestupovej listine, ale športové riaditeľstvo vie, že anglické kluby by boli ochotné zaplatiť za hráča obrovskú sumu. Novinár tvrdí, že ak sa Barcelona chce v lete 2024 konkrétne posilniť, nezostane jej nič iné, ako predať niektorého z hráčov prvého tímu.

Miguelsanz tvrdí, že predĺženie Baldeho zmluvy stálo veľa. Hráčov agent Jorge Mendes navrhol dlhodobý kontrakt, ale požadoval zvýšenie platu zodpovedajúce dôležitosti hráča v prvom tíme. Nakoniec sa dosiahla dohoda o predĺžení zmluvy do roku 2028 s odstupnou klauzulou vo výške jednej miliardy eur. Inými slovami, klub aj hráč sa jednoznačne zhodli na spoločnej budúcnosti.

Počas týchto rokovaní mal Mendes upozorniť Barçu, že ak potrebuje peniaze, ľavý obranca by mohol byť významným prínosom. Do konca zmluvy mu zostával len jeden rok a existovala možnosť veľmi výhodného prestupu. Balde ani Barça však nechceli o takomto scenári uvažovať. Teraz však má situácia vyzerať trochu inak. Balde je stále hráčom základnej jedenástky, ale jeho výkony v tejto sezóne boli kolísavé. Má problémy s rozhodovaním v posledných metroch ihriska a Xavi ho občas posadil na lavičku, aby si oddýchol a osviežil myseľ.

Novinár denníka Sport upozorňuje, že ak chce Barça vstúpiť na trh s cieľom hľadať nového pivota a ďalšie posily, bude potrebné nájsť zdroje. Balde však chce pokračovať v kariére v katalánskej metropole a vždy o tom ubezpečoval, no Mendes je pripravený v prípade, že Barça bude potrebovať silnú kapitálovú injekciu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

9 komentáre
2023-11-21 15:55:18
Tak nám zostane Marcos?,ale tomu končí zmluva....
2023-11-21 16:03:10
Tak to predajme vsetko mlade a dobre a hura hra o zachranu