Katalánsky denník Sport s odvolaním sa na knihu Martiho Perarnaua opisuje situáciu z leta 2020, keď Leo Messi poslal Barcelone slávny byrofax, v ktorom žiadal o povolenie opustiť klub. Podľa spomínaného novinára sa potom Argentínčan ponúkol Pepovi Guardiolovi.

V Perarnauovej knihe s názvom "Boh ochraňuj Pepa" (Dios salve a Pep) autor opisuje Guardiolových sedem rokov pri kormidle Manchestru City. Stojí za zmienku, že nejde o prvú biografiu barcelonskej legendy spod jeho pera, keďže už predstavil etapy Pepovej trénerskej kariéry v Barcelone a Bayerne.

V jednej kapitole svojho najnovšieho príspevku autor naznačuje, že Leo Messi sa sám ponúkol Manchestru City. Stalo sa tak v auguste 2020 tesne po tom, ako The Citizens vypadli vo štvrťfinále s Lyonom. Barça v rovnakej fáze utrpela ponižujúcu prehru 2:8 s Bayernom.

KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Všetko sa údajne začalo správou od Sergia Agüera na WhatsApp: "Pozor, môžu sa stať dve veci. Leo sa ma spýtal, dokedy má Pep zmluvu so City". Potom dostal ďalšiu správu samotný Pep: "Ahoj, Pep, ako sa máš?". Napísal ju samotný Messi, ktorý "má rozhodnutie prijaté. Odchádza. A chce vedieť, či sa bude môcť opäť stretnúť so svojím majstrom. Prevzal iniciatívu," cituje Sport úryvok z knihy.

Podľa Perarnau sa stretnutie malo uskutočniť nasledujúci deň v Guardiolovom dome v Barcelone a Messi trénerovi tlmočil svoju túžbu opäť pod ním hrať. Argentínčan trénerovi načrtol nezhody, ktoré mal s vedením Barçy, pričom sa osobitne zmienil o prezidentovi Josepovi Marii Bartomeuovi, od ktorého sa cítil "podvedený a zradený". Pep mu odpovedal, že "v Manchestri veľa prší", a obaja sa rozprávali niekoľko hodín. Guardiola bol pripravený predĺžiť zmluvu so City, ak sa operácia uskutoční.

Hlavnou prekážkou bola Messiho ročná zmluva v Barcelone, ktorá ho nemala v úmysle predať. Argentínčan bol nakoniec nútený v klube zostať a po roku aj tak odišiel do PSG zadarmo. Niektoré Perarnauove informácie sa zhodujú s vtedajšími správami médií.

Na konci uvedenej kapitoly Perarnau uvádza krátky dialóg:

- V Manchestri trénujeme veľmi tvrdo....

- Budem tvrdo trénovať, to ma netrápi.

- A stále robím dlhé taktické prejavy. Možno ťa budú nudiť...

- Vydržím. Vydržím všetko, čo urobíte.

- Leo, sme starší. Možno už nebudeme vedieť vydržať jeden druhého.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2023-11-30 08:10:30
Ano marketing, ale po tom co Messi hra v Amerike, tak pre mna uz je ako keby na futbalovom dochodku a precitam si, ale uz ma to nezaujima o nic viac uz je to v skatulke minulost a tak dopadneme vsetci zabudnuti v minulosti :)
2023-11-30 08:18:44
Ten dialóg na konci vyzerá tak, že sa Pep dosť snažil Lea odradiť od tohto plánu.