Zdá sa, že Barcelona po dlhom čakaní vyriešila svoje problémy s pravým obrancom v tejto sezóne. Katalánci pri hľadaní ďalšieho elitného pravého obrancu po Danim Alvesovi vždy narazili.

Sergiño Dest bol jedným z takých kandidátov, ktorý sa v Katalánsku nedokázal presadiť. Kedysi bol podpísaný ako ďalší veľký talent z akadémie Ajaxu v Holandsku, ale po tom, čo ho Barcelona kúpila za 21 miliónov eur, reprezentant USA sa v drese Blaugranas vôbec neosvedčil.

Blaugranas sa počas uplynulého leta snažili zbaviť Desta, čo je vzhľadom na ich finančnú situáciu pochopiteľné. Koniec koncov, mladík sa vôbec nenachádzal v plánoch trénera FC Barcelona. Nakoniec spečatili jeho odchod na ročné hosťovanie do PSV Eindhoven, pričom holandský celok získal opciu na jeho trvalý podpis za 10 miliónov eur. Po štyroch mesiacoch od začiatku novej sezóny sa PSV rozhodol podpísať ho natrvalo.

Ako však odhalil katalánsky cenník Sport, má to háčik. Klub z Eredivisie dúfa, že sa mu podarí opätovne dohodnúť s Barcelonou na kúpnej klauzule a znížiť Destovu cenu z 10 miliónov eur. Blaugranas na druhej strane nemajú v úmysle prijať takýto návrh. Chápu, že obranca hráva pravidelne a na vysokej úrovni, a preto považujú cenu 10 miliónov eur za veľmi primeranú. Ak PSV odmietne túto sumu vyplatiť, sú presvedčení, že o Desta bude po dobrých výkonoch na prestupovom trhu záujem.

Destovo predchádzajúce hosťovanie v Serii A sa hráčovi nevydarilo a bolo zrejme najhorším obdobím v jeho kariére. Zdá sa však, že prestup do PSV Desta akoby pokropil živou vodou a vrátil ho na jeho najlepšiu úroveň. Aj v holandskom klube začínal pomaly, ale s pribúdajúcimi zápasmi len rástol. Teraz pravidelne nastupuje v základnej zostave tímu Petra Bosza a štatistiky poukazujú na to, prečo.

Dest má v tejto sezóne v Eredivisie za PSV priemer 0,6 kľúčovej prihrávky a viac ako 6 obranných zákrokov na zápas. V poslednom zápase tímu v Lige majstrov UEFA dokonca zaznamenal nezvyčajnú asistenciu, ktorou pomohol svojmu tímu získať tri body a zabezpečiť si účasť v ďalšom kole.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2023-11-30 19:57:30
Odkedy sme povolili Atletiku znížiť cenu Griezmanna zo 40 mega na 20 mega, tak takto sa s nami hrá každý. Do prdele s nima, ale ako fakt. Neznížiť ani o cent.
2023-12-01 08:17:55
N*srat. Už deset miliónů je fér cena. Hraje tam pravidelně, je pro ně důležitý, teď si mimo jiné v utkání proti Seville připsal asistenci. Takže buď zaplaťte anebo ho prodáme jinam. Po takových výkonech si myslím, že by to v pohodě šlo. Každopádně jak známe Barcelonu, tak nakonec ustoupí, prodá ho PSV za 3 milióny a budou se plácat po ramenou jak to skvěle zvládli.