Gerard Piqué sa zúčastnil prvého ročníka Fóra o podnikaní a športe, ktoré zorganizovali časopis Expansion a madridský denník Marca. Obranca hovoril o budúcnosti európskeho futbalu, pričom pre Barcelonu a Real Madrid nepredpovedá nič dobré. Piqué vyhlásil, že ak nedôjde k zjednoteniu pravidiel finančného fair play alebo vytvoreniu superligy, oba kluby budú musieť zmeniť svoj vlastnícky model, aby mohli naďalej súťažiť v Európe.

Platobný model

"Ľudia sú unavení z toho, že platia toľko peňazí za futbal a nakoniec dávajú toľko, koľko dávajú. Nemôžete od ľudí žiadať viac, príde čas, keď to bude neudržateľné. Myslím si, že budúci model pôjde inou cestou. Naším cieľom je dostať sa do čo najväčšieho počtu domácností."

Futbal súperí s Netflixom

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

5 komentáre
2023-12-01 17:43:27
Môže sa tu zduvat kto chce, ale ma pravdu. Pokial sa stale budu davat nezmyselne zmluvy hracom s pofidernym zdravim a kupovat sa zle vyscautovsani hraci, tak to pôjde do kopru.
tunno Premium
2023-12-01 17:50:57
Samozrejme, ze ma pravdu. V lige by stacilo tych 14 timov a v LM by to chcelo uplne novy format s mensim poctom ucastnikov.