Meno Lionel Messi je takmer synonymom pre Zlatú loptu. Keďže získal Zlatú loptu rekordných osemkrát, o jeho trvalej dominancii vo futbale nemôže nikto pochybovať.

Legendárne pôsobenie Argentínčana v Barcelone symbolizujú jeho víťazstvá v Zlatej lopte, keďže sedem z nich bolo výsledkom jeho úspechov v drese Blaugranas. Zdá sa však, že Messiho prejav po tom, ako získal svoju siedmu Zlatú loptu, vyvolal istú nevraživosť medzi ním a Robertom Lewandowskim, ktorý sa umiestnil na druhom mieste a bol jedným z hlavných favoritov.

Bývalý kapitán Barcelony žiadal, aby France Football udelil Lewandowskemu ocenenie za rok 2020, ktoré bola zrušená kvôli pandémii Covidu. Poľský útočník však spochybnil Messiho čestný úmysel, keď povedal: "Bol by som rád, keby to [Messiho vyhlásenie o Zlatej lopte 2020] bolo úprimné a zdvorilé vyhlásenie veľkého hráča a nie len prázdne slová."

Táto reakcia sa Messimu nepozdávala, keďže zvýšené napätie medzi oboma hráčmi bolo možné pozorovať najmä v minuloročnom súboji na Majstrovstvách sveta medzi Argentínou a Poľskom. Zdalo sa, že medzi nimi to trochu vrelo a bolo medzi nimi určité napätie, hoci po zápase sme oboch videli ako spolu diskutovali.

Messi sa teraz vyjadril k tomu, prečo sa zachoval tak, ako sa zachoval, a uviedol, že ho podráždili slová útočníka Barcelony: "Lewandowskeho výrok mi prekážal, pretože keď som vyhral Zlatú loptu, povedal som to, čo som cítil, ale jeho takéto vyjadrenie mi vadilo. Potom sme sa stretli, porozprávali sme sa a zhodli sme sa, že to bolo nedorozumenie," povedal v rozhovore pre argentínsku televíziu ESPN.

"Ignoroval som ho, pretože som bol nahnevaný a myslel som si, že nemal povedať to, čo povedal. Bol som nahnevaný a potom sme sa v Barcelone rozprávali o mnohých veciach týkajúcich sa klubu, mesta a všetkého," poznamenal. Záležitosť sa teraz vyriešila, pričom dvojica si všetko vyrozprávala.

zdroj: ESPN
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-12-02 14:30:38
Nedivím sa Leovi, to vyhlásenie od Lewu, že sú to len prázdne slová, je dosť urážlivé.