Katalánsky denník Sport priniesol niekoľko informácií o zmluve Roberta Lewandowskeho v Barcelone. Podľa týchto správ bude môcť klub ukončiť zmluvu s Poliakom po jeho tretej sezóne, ak budú splnené určité podmienky.

Cadena SER svojho času odhalila, že Lewandowski má v rámci zmluvy s Barcelonou dostávať zvyšujúci sa plat, ktorého celková čistá hodnota je 52 miliónov eur. Denník Sport spresňuje, že plat sa skutočne zvyšuje, ale na prvé tri roky platnosti zmluvy. V prvom roku dostal Lewy 20 miliónov eur brutto, v aktuálnej sezóne dostane 26 miliónov eur brutto a v nasledujúcej sezóne už 32 miliónov eur. Vo štvrtej sezóne naopak plat klesne na 26 miliónov eur.

Sport dodáva, že Barcelona môže s Lewandowskim rozviazať zmluvu po jeho tretej sezóne v drese Blaugranas. Podmienkou je, že v sezóne odohrá menej ako 55% zápasov (buď ako hráč základnej zostavy, alebo odohrá minimálne 45 minút počas zápasu).

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-12-02 10:50:43
Podobny clanok tu uz bol aj tesne po prestupe Lewandowskeho. Uvadzali sa rovnake sumy a k tomu Barcelona platila 50M za prestup, 20M agentovi a 20M bral Lewandowski ako podpisovy bonus. Ak tu vydrzi tie 3 roky, tak to jeho dobrodruzstvo bude stat priemerne 56M rocne.

Este je tu Fati za 14M rocne, prestup Raphinu a Torresa v pripade bonusov sa moze vysplhat na 65M za kus. Barto asi nebol jediny blazon pri kormidle. Vylet do Dallasu kvoli zapasu a 2 mega sa teraz musi javit ako nepodareny vtip. A mnohymi nekiticky zboznovany Alemany to chcel vyriesit odstrelenim DeJonga.
2023-12-02 14:38:06
Mne príde dosť zvláštne, že zmluvy futbalistov dosť málo zohľadňujú kvalitu ich výkonov. Fakt by som čakal, že multimilionové firmy, akými veľkokluby sú, budú mať nejaké podmienky tohto typu zahrnuté v kontraktoch.