Pred vyše mesiacom sa v médiách objavila správa, že o Ansu Fatiho je záujem v Saudskej Arábii. Dnes Lluis Miguelsanz informuje, že napriek zraneniu, ktoré by mohlo útočníka vyradiť na šesť až osem týždňov, tento záujem neutíchol.

Lluis Miguelsanz z katalánskeho denníka Sport informuje, že kluby v saudskej lige stále považujú Ansu Fatiho za strategický prestupový cieľ a potvrdili to aj jeho okoliu. Očakáva sa, že letný prestupový záujem Saudskej Arábie bude veľký, ak Ansu bude súhlasiť s odchodom.

Saudské ponuky pre Ansu nie sú ničím novým. Už minulé leto kontaktovali jeho okolie dva kluby, ale hráč odmietol. Ansu chcel vždy zostať spojený s Barçou, keďže jeho snom je uspieť ako hráč Blaugranas, čomu doteraz bránili jeho fyzické problémy. Preto súhlasil len s odchodom na hosťovanie, pričom si ponechal svoju novo predĺženú zmluvu do roku 2027. Bol presvedčený, že v Brightone sa mu podarí dostať späť do svojej najlepšej formy, aby mal šancu na návrat. Teraz ho však postihlo zranenie, ktoré ho vyradí z hry približne na dva mesiace.

Barça však Ansu ubezpečila, že klub chce, aby sa odchovanec zotavil a o jeho budúcnosti sa bude rokovať v lete. Teraz nie je čas na vyvíjanie tlaku na kohokoľvek alebo na prijímanie rozhodnutí, ale podľa Lluisa Miguelsanza sú si Blaugranas istí svojimi plánmi, ktoré zahŕňajú definitívny prestup hráča. V Európe to bude veľmi komplikované a saudská možnosť je považovaná za výhodnú.

Ansu si podľa novinára v súčasnosti cenia na viac ako 35 miliónov eur. Pre hráča bude ťažké byť súčasťou iného projektu, ktorý sa už vyvíja bez neho. Barça bude analyzovať príchod špičkového krídelníka, ak to financie dovolia. Ansuova budúcnosť bude do veľkej miery závisieť od toho, kedy a v akej forme sa v tejto sezóne vráti na ihrisko.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-12-02 14:19:47
Na počet minút,golov a asistencii by bol u nás najlepší strelec .....,.
2023-12-02 15:37:12
Najprv sa tu nadáva na Arabov a hráčov, ktorý sa tam vybrali ísť hrať dobrovoľne, lebo si zakopavaju kariéru. K tomu hejty na Williamsa, že si vybral Athletik a nie Barcu. A potom príde vidina € a bez najmenších pochýb, by mnohy z Vás strelili jeden z najväčších klenotov akadémie v 21.r do Arabie. 🤔