Aj keď sa Barcelona teší z víťazstva 1:0 nad Atléticom Madrid, situácia v prípade zranenie Marc-André ter Stegena nie je práve ideálna. Nemec má problémy s chrbticou, kvôli ktorým minulý mesiac vynechal niekoľko zápasov. A tento rok sa do bránky už zrejme nepostaví.

Brankár nebol k dispozícii v posledných troch zápasoch Barçy proti Rayo Vallecano, FC Porto a Atléticu Madrid včera večer. Ter Stegenova situácia pôvodne nebola vážna, ale keďže jeho zotavovanie prebieha oveľa pomalšie, ako sa predpokladalo, zvažuje sa možnosť operácie.

Javi Miguel z madridského denníka AS informuje, že Ter Stegen sa pravdepodobne nevráti na ihrisko skôr ako v roku 2024. Chronické bolesti v dolnej časti chrbta neustupujú a situácia sa alarmujúco predlžuje, preto sa brankár aj lekárska služba rozhodli postaviť problému čelom.

Zvažuje sa niekoľko možností, z ktorých jednou je niekoľkotýždňová prestávka, aby sa bolesť prirodzene zmiernila, čo však môže viesť k riziku, že nepríjemné pocity budú pretrvávať. Ďalšou možnosťou, ktorú lekári uprednostňujú, je podstúpiť operáciu.

V zásade by išlo o jednoduchú operáciu, ktorej cieľom by bolo odstrániť tlak medzi stavcami, pričom rekonvalescencia by trvala štyri až šesť týždňov. Ak sa Ter Stegen a Barcelona rozhodnú ísť touto cestou, nemecký brankár by mohol byť k dispozícii od januára, pričom by vynechal nasledujúce štyri zápasy: tri v La Lige (Girona, Valencia a Almeria) a jeden v Lige majstrov (Royal Antverpy).

V každom prípade je klubu jasné, že treba nájsť riešenie, pretože táto situácia sa pravdepodobne len tak nezlepší. Netreba zabúdať, že Ter Stegen bol v posledných týždňoch trikrát otestovaný, pričom všetky skúšky nedopadli dobre.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2023-12-04 12:38:53
Do Januára bez neho vydržíme, takže kľudne aj operácia ak je to najistejšia voľba. V Januári ho ale potrebujeme na superpohár a ligu. CdR zo začiatku zvládne aj Peňa.
2023-12-04 12:55:09
Problémy so stavcami, to vôbec neznie dobre :(