Posledný mesiac bol pre obrancu Barcelony Alejandra Baldeho náročný. 20-ročný hráč začal sezónu ako ľavý obranca základnej zostavy Blaugranas a pravidelne nastupoval za španielsku reprezentáciu. V posledných týždňoch sa však situácia pre odchovanca La Masie zmenila.

Balde kvôli slabej forme prišiel o miesto v základnej zostave Barcelony na úkor Joãa Cancela, ktorý nastúpil na poste ľavého obrancu v rozhodujúcich zápasoch proti FC Porto a Atléticu Madrid. Stalo sa tak po tom, čo ho tréner Luis de la Fuente počas poslednej reprezentačnej prestávky vynechal z nominácie španielskej reprezentácie.

Balde nahnevaný po tom, čo nehral proti Atléticu

Gerard Romero teraz informuje, že Balde bol veľmi nahnevaný po tom, čo počas včerajšieho zápasu proti Atléticu Madrid neodohral ani minútu napriek tomu, že sa chvíľu rozcvičoval na striedačke. Ako už bolo spomenuté, Cancelo včera večer opäť nastúpil na poste ľavého obrancu a predviedol ďalší pôsobivý výkon.

A na rozdiel od zápasu proti Portu, Balde včera večer nehral ani ako náhradník.  Xavi sa rozhodol iba pre tri striedania, keď jeho tím dosiahol víťazstvo 1:0. Balde bol nahnevaný, keď nenastúpil napriek tomu, že sa chvíľu rozcvičoval, a hneď po skončení celého zápasu odišiel do šatne.

Nedávne správy už naznačili, že Barcelona je znepokojená poklesom Baldeho formy v tejto sezóne. V jeho hre sa vyskytli nedostatky v útoku aj v obrane, pričom sa obáva, že po predĺžení dlhodobého kontraktu sa mladík až priveľmi uspokojil so svojou situáciou. Teraz je na 20-ročnom obrancovi, aby sa vzchopil a urobil rozdiel, keď dostane príležitosť v nadchádzajúcich zápasoch.

zdroj: gerard romero
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
2023-12-04 13:29:25
ci uz je clanok pravdivy, alebo nie, ale v barcelone su neustale vidiet tieto tendencie, ze mladi hraci su vyskakuju, ked nehravaju kazdy zapas. mali by si uvedomit, ze to nie je v kazdom time, a to, ze sa im dava priestor v takom mladom veku vo velkoklube je obrovske privilegium. Xavi, Iniesta sa dostali do zakladu v ovela neskorsom veku a v inych timoch by hrali mozno v B time, alebo niekde na hostovani
vid. Nico - hraval pomerne pravidelne obcas zaklad, obcas ako striedajuci, nepacilo sa mu, odisiel na hostovanie, kde hraval este menej, potom prestupil do Porta, urobil chybu a sedi, (ak sa nic nezmenilo)
Moriba dalsi
2023-12-04 13:52:15
Balde je veľmi dobrý , no jeho kľučka je už predvídateľná ako to bolo pri Dembovi . Šprint má to áno , ale prihrať do behu alebo na dotyk nevie, centrovať nevie a z útoku šprint do obrany veľmi pri ňom nevidno . Hlavičku som ešte od neho asi ani nevidel . No je mladý , snáď sa to zmení a ukáže sa ako to bolo minulú sezónu . Základ mu nezaistí to že je s La masie.