Wesley Sneijder měl v kariéře jedinkrát možnost získat ocenění Zlatý míč, a to v roce 2010, kdy si dostal do finálové nominace. V té době ale čelil hvězdným barcelonským fotbalistům na čele s Lionelem Messim. Přesto si Sneijder i po letech myslí, že trofej měla patřit jemu.

Bývalá hvězda Realu Madrid nebo Interu Milán Wesley Sneider stále po letech tvrdí, že měl v anketě Zlatý míč v roce 2010, kdy byl na vrcholu své kariéry, vyhrát místo Lea Messiho. Bývalý nizozemský fotbalista měl tehdy za sebou velice povedenou sezónu 2009/10, kdy s Interem Milán pod vedením Josého Mourinha vyhrál treble – Serii A, Ligu mistrů i Coppu Italia. S nizozemským národním výběrem se navíc dostal také do finále mistrovství světa, které v Jihoafrické republice nakonec ovládli Španělé.

V celkovém pořadí prestižního ocenění ale skončil až na čtvrtém místě za Lionelem Messim (22 % hlasů), Andrésem Iniestou (17 %) a Xavim (16 %). To La Pulga, který tímto získal druhý Zlatý míč, měl za sebou vítězství v LaLize a také bájný sextuple. Nyní 39letý Sneijder na události před 13 lety zavzpomínal v interview pro Alhayah TV.

„Bylo to tak trochu nefér, že jsem nevyhrál v roce 2010 Zlatý míč a vyhrál ho Messi. Ale nejsem člověk, který by kvůli tomu brečel. Zlatý míč je individuální ocenění a já preferuji vyhrávat týmové tituly. Kdybych si měl vybrat mezi Zlatým míčem a Ligou mistrů, kterou jsem vyhrál, vybral bych Ligu mistrů. Jsem velice rád, že jsem tuto trofej vyhrál,” uvedl v rozhovoru Sneijder, který se zároveň vrátil k prohranému finále na mundialu 2010. „Finále proti Španělsku v roce 2010 jsme si zasloužili vyhrát. Byli ale neuvěřitelní a porazili nás. Dojít až do finále byl nádherný úspěch, o kterém jsem snil, a stále mě to bolí, že jsme ho prohráli.”

zdroj: football-espana.net, AS.com