Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že Barcelona plánuje ponúknuť Atléticu Madrid za trvalý podpis Joãa Felixa oveľa nižšiu sumu, než madridský klub očakával.

Ak však tím z hlavného mesta Španielska ponuku neprijme, Blaugranas požiadajú o predĺženie Portugalčanovho hosťovania o ďalší rok a od tohto momentu sa budú snažiť postupovať podľa rovnakého vzoru, ako to Atlético urobilo s Antoinom Griezmannom. Zaujímavé je, že keďže útočník chce zostať v Barcelone, on a jeho agent Jorge Mendes dali Barcelone súhlas, aby tak urobila.

Médiá už skôr informovali o tom, že Atlético Madrid pôvodne požadovalo za Portugalčana neuveriteľných 85 miliónov eur, ale po tom, čo sa dozvedelo, že žiaden záujemca by túto sumu nevyplatil, sa nakoniec rozhodlo uspokojiť so sumou 60 miliónov eur. V každom prípade, vzhľadom na finančné obmedzenia Barcelony, tím z Katalánska nie je ochotný zaplatiť ani 50 miliónov eur, čo vedie k predpokladu, že ďalšie hosťovanie by mohlo byť výhodné pre obe strany.

Pred pár týždňami médiá informovali, že Atlético odmieta návrat Felixa do tímu a hoci v lete budúceho roka príde ďalšia ponuka zo Saudskej Arábie, hráč túto myšlienku opäť odmietne. To dáva Barcelone výhodu, a preto plánuje ponúknuť Atléti za Joãa Felixa len približne 30-40 miliónov eur. Ak to nebude akceptované, očakáva sa, že Katalánci sa pokúsia vyrokovať ďalšie hosťovanie s možnou opciou na kúpu za nízky poplatok.

Vyriešenie tejto situácie závisí od scenára finančného fair play a úspešného dokončenia predaja zo strany Barcelony v lete. V hre je množstvo faktorov a predpokladá sa, že tento príbeh sa rozvinie až smerom k máju a júnu, a nie je bezprostredným problémom.

Barcelona je v súčasnosti maximálne spokojná s výkonmi hráča a rovnaké pocity panujú aj na strane krídelníka. Celková atmosféra je pozitívna a ľudia v blízkosti hráča zdieľajú názor, že návrat do Atlética Madrid je nepravdepodobný.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-12-07 09:28:20
Neviem si vobec predstavit, ze by sa vratil naspat :)
2023-12-07 10:39:11
A ten rozdiel že Barca musela griezmana predávať a Atletico predávať nemusí si niekto uvedomuje ?