Počas letného prestupového obdobia v tomto roku sa v FC Barcelona veľa dialo, pričom klub podpísal niekoľko významných hráčov a zároveň sa rozlúčil s niekoľkými hviezdami. Jedným z najväčších odchodov z Barçy počas leta bol Ousmane Dembélé, ktorý bol neoddeliteľnou súčasťou tímu Xaviho Hernandeza.

Francúz sa rozhodol opustiť majstra La Ligy a prestúpiť do PSG po tom, ako sa v jeho zmluve aktivovala klauzula vo výške 50 miliónov eur. Santi Ovalle z Cadena SER prináša informácie o tom, ako agent Ousmane Dembélého presvedčil, aby odišiel z Barcelony do PSG, a to pomocou vymenovania Deca za športového riaditeľa.

Dembélé sa stal neoddeliteľnou súčasťou tímu pod vedením Xaviho a v lete mal dostať novú zmluvu, keďže jeho predchádzajúca zmluva by vypršala v roku 2024. Situácia sa však zmenila, keď na dvere zaklopal PSG a jeho agent Moussa Sissoko usúdil, že odchod by bol pre krídelníka ideálnym scenárom.

Dembélého agent bol kľúčový pri presviedčaní Dembélého, aby prestúpil, tým, že mu povedal, ako bude súperiť za rovnakých podmienok s krídelníkom [Raphinha], ktorého agent je športovým riaditeľom. Treba poznamenať, že Deco nebol oficiálne vymenovaný za riaditeľa, keď Dembélé odišiel, ale bolo verejným tajomstvom, že nahradí Mateu Alemanyho.

Vzhľadom na to, že Deco bol v tom čase agentom Raphinhu, Sissoko presvedčil Dembélého tým, že povedal niečo v tomto zmysle: "Ale ako budeš hrať? Ako sa k tebe budú správať dobre alebo ako budeme predlžovať, keď športový riaditeľ, ktorý ťa má predĺžiť, bol ešte pred mesiacom zhodou okolností zástupcom tvojho priameho konkurenta?"

Okrem nátlaku jeho agenta sa Dembélého odchod odvíjal aj od toho, že nevidel naliehanie zo strany Barcelony predĺžiť jeho zmluvu, keď PSG prišiel s ponukou na jeho podpis. Podľa Santiho Ovalleho by francúzsky krídelník zvažoval svoje zotrvanie, keby dostal ponuku od klubu, ale Barcelona v tom čase vyčkávala.

Ďalším faktorom bolo rovnomerné rozdelenie prestupovej sumy medzi Barcelonu a Dembélého, ak by niektorý klub ponúkol 50 miliónov eur. Možnosť zarobiť ďalších 25 miliónov eur bola tiež jedným z dôvodov, prečo si francúzsky krídelník nakoniec zbalil kufre a zamieril do PSG.

zdroj: cadena ser
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
Rasto Premium
2023-12-07 19:43:08
Diky, Sissoko.
2023-12-07 20:24:41
A všetci sú spokojní:PSG,že ma za málo peňazí perspektívneho, šikovného hráča,ešte sa stále sa rozvívljajúceho- a ešte Francúza,
Dembo je spokojný,že je doma,zahrá si s Mbappem a my sme sa zbavili Foresta......a donútil konečne Xaviho nesnívať sen o najlepšom krídelnikovi na svete....