Barcelona bude musieť počas letného prestupového obdobia za niekoľko mesiacov urobiť niekoľko ťažkých rozhodnutí, pretože sa snaží získať nejaké príjmy z predaja hráčov. Vzhľadom na potrebu doplniť tím a odstrániť všetky medzery bude musieť Barcelona zrejme predať niektorých dôležitých hráčov.

Napríklad v strede obrany sú štyria špičkoví hráči, ktorí bojujú o dve, maximálne tri miesta. Navyše je tu vzostup Paua Cubarsího, keď 17-ročný mladík bez problémov zapadol do prvého tímu Blaugranas. Na prestupový trh sa tak pravdepodobne dostanú Jules Koundé a/alebo Andreas Christensen.

Podobne majú Katalánci aj pomerne veľa talentovaných stredopoliarov. Pedri a Gavi boli pochopiteľne považovaní za nedotknuteľných, zatiaľ čo Ilkay Gündoğan a Fermín López majú len malú alebo žiadnu prestupovú hodnotu. Zostáva teda Frenkie de Jong. Holanďan si údajne otvoril dvere pre svoj odchod. A hoci ho Barcelona podľa správy madridského denníka Marca nechce nijako zvlášť predať, konečné rozhodnutie nechala na hráčovi. Klub mu totiž chce predĺžiť zmluvu.

De Jong sa však ešte definitívne nerozhodol. Hoci je so svojím doterajším pôsobením v katalánskej metropole nespokojný, môže existovať niekoľko faktorov, ktoré by ho mohli prikloniť k tomu, aby zostal. Jedným z nich by, samozrejme, mohlo byť nedávne narodenie jeho dieťaťa. Bývalý hráč Ajaxu spolu so svojou snúbenicou Mikky Kiemeney privítali v novembri 2023 prírastok do rodiny. To by potenciálne mohlo ovplyvniť ich rozhodnutie o takomto skorom odchode.

Po druhé, De Jong je dobre zdokumentovaným superfanúšikom Barcelony. Už ako tínedžer sníval o tom, že sa pripojí ku klubu, a svoj sen si napokon splnil v roku 2019. A napokon, keďže po skončení sezóny dôjde k zmene na trénerskej stoličke, záložník by mohol byť naklonený dať svojmu pôsobeniu ešte jednu šancu pod iným trénerom, možno niekým tak renomovaným, ako je Hansi Flick.

Ak by sa však rozhodol odísť, Barcelona bude požadovať prestupovú čiastku vo výške 100 miliónov eur. Chelsea, Manchester United a PSG sú tri tímy, ktoré sa zaujímajú o jeho podpis, avšak zatiaľ neboli predložené žiadne oficiálne ponuky.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-02-11 08:43:27
rozhodnutie je vazne na nom. AK by chcel odist, netreba ho tu drzat nasille
2024-02-11 08:55:03
Me spis fascinuje, ze jeho odchod by dle jeho slov byl odůvodněný touhou po velkých trofejich .. no a v článku se píše o United, Chelsea a PSG 😂 … kdyby tam bylo City aspoň … přestup do těchto 3 klubu mi smysl nedává