Médiá vo veľkom naďalej informujú o tom, kto každý bude trénovať Barcelonu po Xaviho odchode. Po včerajšej porážke je opäť na programe dňa meno Xabiho Alonsa. Albert Masnou z katalánskeho denníka Sport sa domnieva, že táto možnosť má v klube veľkú podporu.

Nedávno katalánsky denník Mundo Deportivo odhalil, že Alonsove hodnotenia v Barcelone stúpajú, a teraz tieto informácie zrejme potvrdil aj ďalší katalánsky denník. Masnou píše, že Španiel by bol dokonca snom pre časť vedenia Blaugranas, keďže je v katalánskom klube vysoko cenený. Barça zvažuje Alonsovu kandidatúru kvôli jeho štýlu, ktorý chváli celá Európa, ale zároveň sa domnieva, že by to bola rana pre Real Madrid. Veď počas svojej športovej kariéry reprezentoval Los Blancos 6 sezón a teraz je s ním spájaný aj v inej úlohe.

Masnou uvádza, že Barcelona uvažuje o rýchlejších krokoch ako ostatné kluby, aby si zabezpečila Xabiho služby. Podľa novinára Real momentálne nepotrebuje trénera, ale situácia v Liverpoole je po oznámení rozhodnutia Jürgena Kloppa odísť iná. O Xabiho meno bude určite čoraz väčší záujem, najmä po nedávnom víťazstve Bayeru nad Bayernom. Tím Španiela je mimoriadne chválený a v boji o nemecký titul má pred Bavormi už päťbodový náskok.

Masnou tiež upozorňuje, že Xabi Alonso je synom Perika Alonsa, ktorý bol hráčom Barcelony v rokoch 1982 až 1985. Súčasný tréner Bayeru strávil prvé roky svojho života v Katalánsku, keďže jeho otec neskôr ešte hrával vo farbách Sabadellu. Masnou sa týmto spôsobom pravdepodobne snaží poukázať na to, že Xabi má s Blaugranas tiež určité väzby, ale niet pochýb o tom, že jeho vzťah k Realu Madrid je prirodzene oveľa silnejší.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-02-12 13:16:15
Už ho vidím ako bývalí "MADRIDISTA" k nám pobeží.
2024-02-12 15:31:44
Ešte nie je 1. apríl.