Barcelona neúnavne pracuje na hľadaní Xaviho nástupcu pre sezónu 2024/2025 a hoci sa už objavilo niekoľko mien, vedenie začalo vyraďovať tých, ktorí podľa nich nie sú vhodní.

V tejto súvislosti novinár Jose Alvarez prostredníctvom El Chiringuito TV potvrdil, že prezident klubu Joan Laporta odmietol Sergia Conceiçãa z FC Porto, pretože podľa neho 49-ročný hráč nemá barcelonskú DNA. Conceição dosiahol v Portugalsku významné úspechy, keď získal tri ligové tituly. Celkovo 49-ročný hráč získal s Portom od roku 2017 neuveriteľných 10 titulov.

Tak prečo nie Conceição?

Ako už médiá informovali, Conceiçãov herný štýl sa nezhoduje so štýlom Barcelony. 49-ročný tréner rád hrá v rozostavení 4-4-2 a to nie je ideálne pre tím ako Barcelona, ktorý je zvyknutý hrať s trojčlennou ofenzívou. Okrem toho sa tréner spolieha na fyzickú silu a brutalitu na určitých pozíciách na ihrisku, čo sa nezhoduje s prioritami prezidenta, keďže Barcelona je známa svojou technickou zdatnosťou.

Zatiaľ sa Laportove ambície prikláňajú skôr k trénerom ako Jürgen Klopp, hoci pravdepodobnosť získania jeho služieb sa zdá byť malá. Potvrdil to aj športový riaditeľ Deco, ktorý povedal: "Klopp? Hovorí, že si chce od trénovania na chvíľu oddýchnuť."

Športový riaditeľ ďalej zdôraznil, že získanie nového trénera vzhľadom na finančné obmedzenia je síce jeden problém, ale tréner, ktorý bude najatý, by mal byť schopný uniesť bremeno, ktoré je spojené s funkciou kormidelníka prvého tímu Blaugranas: "Zatiaľ sú na stole všetky hypotézy. Ale ktorý portugalský tréner? Koľko portugalských trénerov je pripravených na ťarchu a zodpovednosť starať sa o Barcelonu, ešte viac o túto Barcelonu so všetkými ťažkosťami, ktoré to prináša?"

K dnešnému dňu má podľa novinárov nahradiť Xaviho množstvo trénerov, no momentálne vedie Hansi Flick. Pokiaľ ide o Conceiçãa, hoci ho zastupuje Laportov blízky priateľ Jorge Mendes, tento krok sa prezidentovi nepozdáva.

zdroj: El Chiriguito
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-02-13 10:42:45
Ještě že aspoň Laporta má rozum.
Vůbec nerozumím větě " Koľko portugalských trénerov je pripravených na ťarchu a zodpovednosť starať sa o Barcelonu" , protože proč by měl vést Barcu portugalský trenér ???
Ze všech těch variant se mi Hansi Flick taky pozdává nejvíc. A jsem rád, že máme konečně zase prezidenta, kterému jde v první řadě o úspěch BARCY a ne o další tunelování klubu.
2024-02-13 12:23:03
Mna by zaujimalo, ci by s nimi vedel nieco urobit Weiss - ale uplne vazne