Budúcnosť Frenkieho de Jonga bude v centre pozornosti, keďže sa blíži letné prestupové obdobie. Napriek výborným výkonom Holanďana v strede poľa zostáva veľkým kandidátom na to, aby sa stal obetným baránkom Barçy, keďže klub hľadá nové zdroje príjmov.

Manchester United sa v lete pravdepodobne vráti na trh, aby sa pokúsil získať De Jonga, pričom celok z Premier League je dokonca ochotný ponúknuť až štyroch hráčov na výmenu. Manchester United však toto leto nebude jediným hráčom na prestupovom trhu. Zdá sa, že o služby Frenkieho de Jonga má záujem aj Paríž Saint-Germain, informuje katalánsky denník Sport.

Keďže Kylian Mbappé v nadchádzajúcom lete klub opustí, PSG pravdepodobne uvoľní časť svojho rozpočtu na platy, čo by mu malo umožniť veľké výdavky.  Tréner Luis Enrique sa chce zamerať na stred poľa, kde chce viac podporiť Vitinha a Warrena Zaire-Emeryho. Príchod hviezdy ako Frenkie de Jong môže byť pre PSG prínosom. Holanďan prinesie bohaté skúsenosti na najvyššej úrovni, pričom má technické kvality na to, aby sa mu v Enriqueho systéme darilo. Vo veku 26 rokov je De Jong tiež na vrchole svojej kariéry a o niekoľko rokov by sa mohol ľahko stať kandidátom na kapitána.

Čo sa týka ocenenia, PSG je údajne ochotný ponúknuť za služby Frenkieho de Jonga 60 miliónov eur. Je nepravdepodobné, že by Barcelona prijala takúto nízku ponuku, a v snahe maximalizovať predaj De Jonga by mohla požadovať odmenu vo výške 100 miliónov eur. Holanďan je totiž prvotriedny stredopoliar, ktorý prináša kvalitu a skúsenosti. Barça sa preto pokúsi vyťažiť zo stredopoliara čo najvyššiu hodnotu, ak ho v lete predsa len predá.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-02-20 12:55:43
120 nejméně.... Dnes kdejakého nýmanda kupují anglické týmy za podobnou cenu.
jirkam Premium
2024-02-20 14:01:52
Není možné, při duševní normálnosti prodat FDJ