Pred týždňom sa objavila správa, že Deco sa stretol s agentom Alphonsa Daviesa. Dnes však The Athletic informuje, že s futbalistom sa už dohodol Real Madrid.

Los Blancos boli od začiatku považovaní za favorita na získanie Daviesa, najmä keď klub hľadal optimálne riešenie na poste ľavého obrancu, keďže Kanaďan sa nedokázal dohodnúť s Bayernom na podmienkach novej zmluvy. Teraz Mario Cortegana a Raphael Honigstein uvádzajú, že hráč sa s Realom ústne dohodol na príchode do klubu v roku 2024 alebo 2025. V posledných týždňoch sa uskutočnilo niekoľko stretnutí medzi oboma stranami, vrátane rozhovoru Deca s Daviesovým zástupcom, ktoré posunuli operáciu dopredu. Podľa novinárov The Athletic 23-ročný hráč napriek záujmu Barcelony a anglických klubov uprednostňuje odchod do Madridu.

Podľa Cortegana a Honigsteina je Real otvorený možnosti získať Daviesa v lete 2024 za nižšiu ako trhovú cenu, ale mohol by ho získať aj o rok neskôr, keď mu skončí zmluva. Prvé riešenie už bolo použité v prípade Toniho Kroosa a druhé v prípade Davida Alabu. Podľa informácií sa rokovania s Bayernom ešte nezačali, ale Bavori by radšej získali za Daviesa čo najviac peňazí, ako ho pustili zadarmo, ak sa s futbalistom nedohodnú na predĺžení zmluvy.

Fabrizio Romano tiež informuje, že preferovanou destináciou pre Daviesa zostáva Real Madrid a medzi stranami nie sú žiadne problémy ohľadom podmienok spolupráce. Podľa novinára by sa požiadavky Bayernu mohli ukázať ako kľúčové v kontexte leta, keďže sa budú snažiť hráča predať, ak nepodpíše novú zmluvu. Florian Plettenberg zo Sky Sport uvádza, že nemecký klub očakáva Daviesov odchod už v lete. Na druhej strane Romano tiež uvádza, že Barcelona zatiaľ nepredložila žiadnu ponuku.

zdroj: the athletic @fabrizioromano
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-02-26 13:05:50
Zaujímavé. Nám sa Atléti vyhrážali súdmi, že sme rokovali s Griezmannom rokovali skôr ako pol roka pred vypršaním jeho zmluvy. Davies má platnú zmluvu ešte dva roky a už sú dohodnutý.
2024-02-26 14:17:42
Zdá sa že Bayern sa pomaličky rozpadáva