Lamine Yamal sa neuveriteľne rozvíja na športovej úrovni a katalánsky denník Mundo Deportivo venuje pozornosť fyzickej stránke hráčovho pokroku. Podľa novinára tohto denníka Fernanda Pola pribral 16-ročný hráč od začiatku sezóny už 7 kilogramov svalovej hmoty.

Podľa týchto informácií Lamine Yamal zredukoval svoj telesný tuk na minimum a výrazne si vybudoval svaly. Je to výsledok plánu, ktorý futbalista dodržiava od začiatku ročníka. Podľa Pola bol prispôsobený situácii Lamineho Yamala a zohľadňoval nové okolnosti, ako je náročný program, nárast sily súperov, s ktorými sa stretáva, a rýchlosť hry. V dôsledku toho pribral 7 kilogramov svalovej hmoty.

Novinár Mundo Deportivo uvádza, že silový tréning bol z hľadiska záťaže prispôsobený veku odchovanca, ale hráč vykonáva rovnaké cvičenia ako jeho starší kolegovia. Pracuje s rovnakou frekvenciou, ale s prihliadnutím na jeho vek, keďže jeho telo je stále vo fáze vývoja, a na ďalšie faktory v podobe stresu alebo emocionálneho vplyvu súvisiaceho s požiadavkami futbalu na úrovni Primera División, ktoré podľa Pola môžu tiež ovplyvniť svalovú odozvu.

Aj na ihrisku je vidieť pokrok Lamine Yamala, pokiaľ ide o fyzickú stránku. 16-ročný mladík je silnejší a dokáže obstáť pod tlakom súpera. Okrem toho dobre prenáša záťaž - po útočnej akcii sa dokáže vrátiť aj do obrany. Polo píše, že Lamine dokáže aj tvrdšie zasiahnuť loptu. Krídelníkov rozvoj súvisí aj s jeho rastom - podľa Pola v tejto sezóne vyrástol už o 2,5 centimetra. Na konci tohto procesu by mal dosiahnuť 180 centimetrov.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2024-02-26 13:25:04
Ak ostane pri zemi tak bude dominovat
2024-02-26 13:33:09
Tak len nech to s tou váhou nepreháňa aby o dve sezóny nevyzerál ako Ronaldo Nazario v súčasnosti.