V rozhovore pre magazín FourFourTwo sa športový riaditeľ Barcelony Deco vyjadril k tomu, kto je lepší futbalista:  Lionel Messi alebo Cristiano Ronaldo?

Deco je jedným z mála futbalistov, ktorí sa na ihrisku stretli s Messim aj Ronaldom. Bývalý stredopoliar pôsobil v Barcelone, keď sa Argentínčan prebojoval medzi najlepších hráčov, zatiaľ čo s Ronaldom odohral veľa zápasov za portugalskú reprezentáciu. Vzhľadom na to, že videl oboch futbalových velikánov v akcii z bezprostrednej blízkosti, dostal riaditeľ Barcelony otázku, kto je podľa neho lepším futbalistom.

"Sú to rozdielni hráči, je veľmi ťažké vybrať si medzi jedným alebo druhým," poznamenal Deco veľmi diplomaticky.

Súčasný riaditeľ Barcelony potom vyjadril svoj názor na to, čím sú Messi a Ronaldo výnimoční: "Messi bol vždy prirodzený talent. Postupom času sa prispôsoboval hre, ale jeho spôsob pohybu bol vždy rovnaký. Keď začal dostávať príležitosti v zápasoch, pokračoval v tom istom. Vďaka nemu všetko vyzeralo jednoducho."

O Ronaldovi dodal: "Keď bol mladý, bol čistokrvným krídelníkom, zobral loptu a jediné, na čo myslel, bolo dribling okolo každého. Ako futbalista veľmi vyrástol a stala sa z neho najkonkurencieschopnejšia šelma, akú som kedy videl. Ideálne by bolo mať ich oboch v tíme," dodal. "Bolo by to tak, že by sme im prihrávali loptu a čakali na zvyšok," uzavrel.

KLIKNI SEM a vyber najlepšieho brankára FC Barcelona v 21. storočí!

zdroj: fft
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2024-02-27 08:39:54
Preco sa nemoze uskutocnit zapas v ktorom by boli obaja spolu? Myslim typ zapasu urceny napr pre charitu… a sledovanost by bola neuveritelna
2024-02-27 09:02:07
Napisem to inak. Nas najlepsi hrac v historii klubu a najlepsi hrac sveta a nas sportovy riaditel vaha s odpovedou,ci je lepsi,ako Penaldo?
Pre mna to nie je OK. Nezaujima ma,ze je z rovnakej krajiny,ved nie je z Kolumbie a nepostrielaju mu rodinu za pravdu. Vyhybava odpoved,ked mala byt jednoznacna.A toto sa prenasa aj na klub. Kto je druhy najlepsi? Felix?