Xavi nebude v budúcej sezóne viesť Barcelonu a nezdá sa, že by sa jeho rozhodnutie dalo zvrátiť. Katalánci tak zháňajú náhradu.

Legenda Barçy skutočne pomohla formovať tím a priviedla ho zo stavu zúfalstva k titulu v La Lige. Tím však v priebehu tejto sezóny začal viditeľne stagnovať a Xavi sa nakoniec sám rozhodol odstúpiť z funkcie trénera. Blaugranas teraz hľadajú nového trénera, ktorý by mohol pokračovať v tvrdej práci, ktorú odchádzajúca klubová legenda odviedla. Thomas Tuchel, Hansi Flick a Roberto de Zerbi sú niektorí z kandidátov, ktorí sú s touto funkciou v Katalánsku silno spájaní, ale posledný menovaný Kataláncov zrejme neposilní.

Katalánsky denník Sport v tejto súvislosti informuje, že Brighton & Hove Albion požaduje 15 miliónov eur za rozviazanie De Zerbiho zo zmluvy s klubom. Barcelona má však jasno v tom, že anglickému klubu za služby trénera nedá ani cent a zodpovednosť uvoľnenie sa spod platného kontraktu má v rukách tréner. Ak chce taliansky taktik trénovať Barcelonu, bude si musieť zabezpečiť odchod zadarmo. Súčasne však tréner trvá na tom, že nebude rokovať o odchode, kým nebude presvedčený, že Katalánci si vybrali práve jeho.

Nemecká možnosť

Zatiaľ čo De Zerbi má podporu veľkej časti barcelonského vedenia, Hansi Flick predstavuje tvrdú konkurenciu. Koniec koncov, nemecký tréner zažil futbalový vrchol s Bayernom Mníchov a dobre organizovaná hra s držaním lopty mu nie je cudzia. Začiatkom tohto týždňa Flick ponúkol svoje služby Barcelone prostredníctvom svojho agenta Piniho Zahaviho, ktorý bol spozorovaný v meste a dokonca sa stretol s Joanom Laportom. Ako prezradil Deco, konečné rozhodnutie padne onedlho. Čím skôr však padne rozhodnutie, tým lepšie pre Barcelonu, pretože by jej to pomohlo pri plánovaní zostavy podľa predstáv nového trénera.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
2024-02-27 12:34:20
Dufam len,že s prichodom noveho trénera nebudu pri chadzať o minúty naši nadejní mladici.
2024-02-27 12:38:46
Ako chcu formovať, ked nie sú peniaze.