Pred niekoľkými dňami médiá informovali, že Sevilla poslal list Súťažnému výboru RFEF, v ktorom odsúdila aktivity klubovej televízie Realu Madrid, ktorá opäť vytvorila videozáznam rozhodcu z posledného vzájomného stretnutia tímov. Najnovšie správy však naznačujú, že federácia nemá v úmysle podniknúť v tejto veci žiadne kroky.

Sevilla sa sťažovala na vytváranie "kampaní na podkopanie imidžu rozhodcovskej inštitúcie", "kampaň obťažovania a šikanovania" proti rozhodcovi Díazovi de Merovi a rozhodcovi VAR Gonzálesovi Fuertesovi. Andalúzania to oznámili RFEF, aby jej orgány mohli posúdiť, či došlo k porušeniu pravidiel.

Anton Meana z Carrusel Deportivo však informoval, že disciplinárna komisia RFEF na svojom zasadnutí rozhodla, že v súvislosti s listom, ktorý dostala od Sevilly, nepodnikne žiadne kroky. Usúdilo sa, že nejde o sťažnosť, ktorá by mohla viesť ku konaniu, keďže nebolo zistené porušenie žiadneho ustanovenia disciplinárneho poriadku. Tieto správy potvrdzujú aj ďalšie médiá.

zdroj: cadena ser
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
Marian Premium
2024-02-28 12:53:15
Madridismo je v španielskej spoločnosti veľmi silné, nevynímajúc futbalovú federáciu, komisiu rozhodcov a iné futbalové orgány a inštitúcie.
2024-02-28 13:46:30
samozrejme ze nie :)