Plánovanie kádra prvého tímu FC Barcelona je výrazne limitované ekonomickou situáciou klubu. Zdá sa preto, že scenáre, ktoré zvažuje športové riaditeľstvo klubu, zahŕňajú ďalší rok šetrenia. Podľa informácií katalánskeho denníka Sport plánuje Deco uskutočniť len dva prestupy.

Ako uviedol Lluis Miguelsanz z denníka Sport, športový riaditeľ Barçy Deco je za to, aby sa pokúsil predať hráča, ktorý v tíme zohráva menšiu úlohu. Po mnohých stretnutiach na túto tému však vie, že nikto nemá v úmysle odísť. Ak to tak bude pokračovať, klub bude mať v lete zviazané ruky aj nohy.

Preto Deco zatiaľ pracuje len na dvoch prestupoch, okrem toho sa snaží čo najskôr udržať Joãa Cancela a Joãa Félixa na dlhšie. Ide o príchod pivota a predovšetkým krídelníka na ľavé krídlo. Možnosti sú zatiaľ "nízkonákladové".

Deco nepochybuje o tom, že mužstvo je plné kvalitných hráčov a nie je ľahké nájsť hráča najvyššej úrovne za nižšiu cenu, ktorý by zlepšil to, čo už je. Toto leto by preto mohlo byť pokojnejšie ako zvyčajne.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
kluc Premium
2024-04-16 11:34:43
Cancelo je nutnosť tak isto aj DM....ľavé krídlo ak udržia Felixa tak nebude až tak potrebné...
2024-04-16 12:18:55
Jestli se podaří prodloužit Felixe na hostování, do útoku bych nikoho nepřiváděl. Křídla Felix, Raphinha, Yamal a Ferran jsou v pohodě do rotace. Na hrotu se snad budou více točit Lewa s Roquem... Priorita je DM, pokud bude teda dobrá příležitost (Zubimendi, Kimmich). Ale jinak raději udržet Christensena než na DM kupovat nějakého průměrného hráče, jako byl případ Romeua. V případě prodloužení Cancela a odchod Alonsa máme obranu taky zdá se vyřešenou. Takže hlavně se dobře zbavit přebytečných a hráčů na hostováních.