Mohol to byť dvojzápas Raphinhu. Jeho čas ukázať sa z dobrej stránky na veľkej európskej scéne. Brazílčan sa snažil a strelil až tri góly, ale na postup to nestačilo. Preto sa nemožno čudovať, že si po skončení zápasu bol veľmi nahnevaný.

Kamery zachytili správanie Brazílčana po stretnutí. Krídelník, ktorý dal do zápasu všetko, a to aj na pre neho nezvyčajných pozíciách (dokonca na ľavej strane obrany v závere druhého stretnutia), sa dlho nevedel zmieriť s prehrou. V hneve udrel po trávniku a kopol do tyče a jeho reakcia jasne ukazuje, ako veľmi mu záležalo na tom, aby pomohol tímu k postupu. Spolu so svojimi spoluhráčmi sa poďakoval aj fanúšikom za podporu.

V odvete na Montjuïc Raphinha strelil gól skôr so šťastím, ale aj tak potvrdil svoju stúpajúcu formu a dôležitosť pre tím. Možno nebyť červenej karty Arauja, práve toto nasmerovanie lopty do siete by sa ukázalo ako rozhodujúce pre osud súťaže. Inak to od Raphinhu, ktorý vystrelil dvakrát, mal jednu kľúčovú prihrávku zo 14 presných (70% úspešnosť), vyhral 5 z 10 súbojov a trikrát obral súpera o loptu, nebol výnimočný zápas. Brazílčan však ukázal veľmi silné odhodlanie a nasadenie, ktorým si dokázal získať sympatie culés.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

10 komentáre
2024-04-17 07:55:29
Dufam ze si Araujo uvedomuje co spravil to bol ten bod zlomu ,inac by postupili ,takto doj***at zapas !!!
2024-04-17 08:01:56
To je fotbal, od Barcelony nikdo nic necekal a presto, kam se kluci dostali. Respekt a diky😊