Zverenci Xaviho Hernándeza podľahli zverencom Luisa Enriqueho na Montjuïc rozdielom triedy a vypadli z Ligy majstrov. Kataláncom zápas vôbec nevyšiel a hodnotenie tomu jasne nepovedá.

Hodnotenie hráčov bolo zostavené podľa nasledovného kľúča -> do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: hodnotenie portálu barcauniversal.com a hodnotenie katalánskeho denníka Sport a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov s komentárom portálu barcauniversal.com.

Ter Stegen - 6

V závere zápasu predviedol niekoľko dobrých zákrokov, ale inkasoval až 4 góly. S gólom Dembélého nemohol urobiť vôbec nič. No Nemec bol čiastočne na vine, že umožnil Vitinhovi skórovať z takejto vzdialenosti. Mbappého penalta bola dobre zahraná, ale Ter Stegen sa opäť nedokázal lepšie ukázať v dôležitom stretnutí Ligy majstrov.

Koundé - 6,2

Francúz pokračoval vo výbornej forme, mal dobrý výber miesta a vo väčšine súbojov 1v1 proti Bradleymu Barcolovi mal navrch. Koundého distribúcia pomohla Kataláncom prekonať aj prvú vlnu presingu PSG. Svoje krídlo bránil pôsobivo, ale v obrane mu chýbala podpora od spoluhráčov.

Araujo - 4,3

Začal zápas dobre, s dobrými blokmi a zákrokmi. Araujo dokonca naštartoval Barcelonu k otvoreniu zápasu dobre načasovanou loptou na Yamala. Uruguajčan však Barcelonu poriadne potrápil neuváženým zákrokom na Bradleyho Barcolu, za ktorý dostal červenú kartu približne po polhodine hry.

Cubarsí - 5,8

Cubarsí zaznamenal nezvyčajných chýb v držaní lopty, ale vyhral väčšinu svojich súbojov a neustále rozohrával loptu pomedzi línie, aby zmiernil tlak. Urobil aj niekoľko skvelých zákrokov na poslednú chvíľu. Keď však Barcelona začala mať problémy, trhliny v obrane narastali a Cubarsí mal problémy s plátaním týchto dier.

Cancelo - 4,6

Portugalčan v úvode zápasu dobre bránil Ousmane Dembélého. V 40. minúte ho však nechal voľného na vzdialenejšej žrdi a zaplatil za to, keď Francúz strelil gól. Nakoniec Cancelo daroval PSG aj penaltu, ktorú Mbappé premenil.

Pedri - 6,1

Jeho defenzívna práca a prihrávky pomedzi línie boli pre Barcelonu v prvom polčase kľúčové. Napriek tomu sa po červenej karte Arauja Pedriho prítomnosť v zápase výrazne znížila, keďže Barcelona bola zväčša zovretá v nízkom bloku. Okolo hodiny hry ho vystriedal Ferran Torres.

Gündoğan - 5,7

Gündoğan nedokázal ovplyvniť držanie lopty Barcelonou, keďže bol využívaný najmä ako alternatíva pri prechode do útoku alebo keď sa Blaugranas pokúšali o dlhé lopty. Napriek tomu nebol na lopte svojím zvyčajným ja a miestami sa mu podarilo loptu aj získať.

De Jong - 5,7

Frenkie mal ako defenzívny stredopoliar za úlohu vybojovať loptu, mal niekoľko dobrých momentov, ale chýbala mu koncentrácia, čo viedlo k tomu, že PSG vyslalo niekoľko nebezpečných striel a Vitinha v druhom polčase skóroval.

Yamal - 7

Yamal zrazu vdýchol Barcelone život, keď sa po pravom krídle vydal na útočný výpad a pomohol Raphinhovi otvoriť skóre. Jeho sľubný zápas skončil predčasne, keď bol po vylúčení Arauja vystriedaný Iñigom Martínezom.

Lewandowski - 5,8

Poliakovi sa nepodarilo zopakovať svoj hviezdny výkon z prvého zápasu. Lewandowski pôsobil proti tlaku PSG neisto a napriek niekoľkým solídnym príležitostiam na skórovanie nedokázal trafiť bránu. V druhom polčase mal zlatú príležitosť prihrať na gól Ferranovi Torresovi na pravú stranu, ale vzal strelu na seba a tá bola zblokovaná.

Raphinha - 7

Raphinha natiahol svoju gólovú sériu proti PSG, keď sa objavil vo výbornej pozícii a z bezprostrednej blízkosti skóroval. Hoci sa Raphinhovi v situáciách 1v1 nedarilo prekonávať obrancov, neustále sa pokúšal eliminovať poslednú obrannú líniu PSG svojimi nábehmi mimo lopty.

Náhradníci

34' Martínez - 5,4

Iñigo Martínez, ktorý nahradil Ronalda Arauja, nedokázal ponúknuť istotu v zadných radoch a viackrát bol zle postavený.

61' Ferran Torres - 5,8

Španiel bol nebezpečný, keď sa Barcelona rozhodla pre dlhé lopty do ofenzívy, ale vpredu mal minimálny vplyv.

82' Felix - 5,5

bez komentára

82' Fermín - 5,6

bez komentára

zdroj: sport.es whoscored.com sofascore.com barcauniversal.com forcabarca.sk
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
2024-04-17 14:27:28
Dobře, Araucho udělal blbost ,ale jindy je náš top hráč.Kdo mi však hodně vadi je Lewandowski ,egoistický sobec ,který nenahraje ani do vyložené šance a sám nadává každému ,kdo mu nenahraje.V paměti mám z lonska akci ,kdy šli dva na jednoho s Raphinom (asi) a on místo ideální nahravky ,kde by náš hráč daval do prázdné ,tak střilel z dalky .Navíc nehraje nic ,je na hřišti naprosto zbytečný ,jen padá .Ani v prvním zápase se mi nelíbil i když tam aspon bojoval a vyhral nějaké souboje. A nevystřídají ho nikdy
2024-04-17 15:07:27
Pedri max 3,5