Katalánsky denník Mundo Deportivo uvádza, že Erik ten Hag je neúnavný vo svojich zámeroch získať Frenkieho de Jonga. Holandský tréner je veľkým obdivovateľom talentu svojho krajana a hoci je jeho budúcnosť v Manchestri United neistá, rád by so záložníkom Barçy spolupracoval aj v budúcej sezóne.

Už nejaký čas sa každé nové prestupové obdobie objavuje množstvo špekulácií, pokiaľ ide o situáciu Frenkieho de Jonga v klube. Zdá sa, že aj tento rok môžeme počítať s obnovením debaty o tom, či Holanďan zostane v Barcelone. Najmä preto, že Ten Hag nie tak dávno oficiálne potvrdil, že je odhodlaný získať Frenkieho pre svoj súčasný tím. Teraz Ferran Martínez z denníka Mundo Deportivo informuje, že holandský tréner sa opäť pokúsi priviesť svojho krajana. A to bez ohľadu na to, či bude trénerom Červených diablov aj v budúcej sezóne. Jeho budúcnosť v anglickom klube je po sérii posledných výsledkov veľmi neistá, ale vraj by mohol v prípade odvolania Thomasa Tuchela nahradiť na lavičke Bayernu Mníchov a tam by sa tiež pokúsil získať De Jonga, ktorého považuje za ideálneho stredopoliara na implementáciu svojho systému.

Xavi viackrát spomenul, aký je pre neho Frenkie de Jong dôležitý, pričom samotný hráč sa rozhodol zostať v Barcelone napriek tomu, že ho klub chcel vytlačiť a údajne prijal ponuku Manchestru United z roku 2022. Kolísavá forma Holanďana, jeho vysoký plat a skutočnosť, že zatiaľ nereagoval na ponuku novej zmluvy, však znamenajú, že klub by mal opäť vážne uvažovať o predaji stredopoliara. Xavi je údajne ochotný akceptovať takéto riešenie len pod podmienkou, že na jeho miesto bude privedený žiadaný kvalitný defenzívny záložník. V tejto súvislosti sa spomínajú najmä mená Kimmicha a Zubimendiho, ktorých bude ťažké získať bez toho, aby sa klub zbavil Holanďana. Vyzerá to teda tak, že sa musíme zamerať na ďalšie leto s Frenkiem de Jongom v hlavnej úlohe.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.