Zatiaľ čo Barcelona z finančného hľadiska zápasí s problémami, jej úhlavný rival Real Madrid má pred sebou veľkolepé leto. Zdá sa, že Los Blancos s efektívne spravovanými financiami sa chystajú v júni podpísať Kyliana Mbappého, Alphonsa Daviesa a možno aj stopéra.

Ak by ich ekonomická sila nebola dostatočne veľkou výhodou, SPORT odhaľuje, že madridský tím má v najbližších týždňoch dostať ešte väčšiu posilu. Ako informuje katalánsky denník Sport, vládna rada a zhromaždenie Madridu sú v procese predkladania zákona, ktorý by mohol zmeniť prestupovú hru madridských klubov. Daňový poplatník v Španielsku je v súčasnosti povinný zaplatiť 24,5% z každého príjmu nad 300 000 eur ako vnútroštátnu daň a ďalších 20,5% Madridskému spoločenstvu, čo spolu predstavuje 45%.

Ak zhromaždenie pod vedením Isabel Diaz Ayuso, ktorá má jasnú väčšinu, schváli nový zákon, každá osoba, ktorá žije v Madridskej komunite, vrátane cudzincov, môže využiť 20% odpočet z autonómnej dane, pokiaľ investuje v komunite. Z toho nepriamo vyplýva, že osoby s bydliskom v Madride musia platiť len národnú zložku dane. Netreba zdôrazňovať, že toto je obrovský faktor pre každého hráča, ktorý sa sťahuje do Madridu. Nie je náhoda, že takýto zákon sa zavádza práve pred sťahovaním Mbappého do španielskej metropoly.

Barcelona je rozzúrená

Barcelona je pochopiteľne rozzúrená z možnosti, že takýto zákon vstúpi do hry, pretože jej zasadí obrovskú ranu pri akýchkoľvek prestupových operáciách v budúcnosti. Každý hráč, ktorý podpíše zmluvu s Realom Madrid alebo Atléticom Madrid, výrazne ušetrí na oslobodení od dane, čím sa Katalánsko stane menej výhodnou destináciou pre akékoľvek budúce ciele.

Katalánci sa domnievajú, že zákon urobí z Realu Madrid "štátny klub", podobne ako PSG a Manchester City. Táto téma sa pravdepodobne otvorí na najbližšom zasadnutí správnej rady v Barcelone a dá sa povedať, že jej členovia ju považujú za skutočne nespravodlivú.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-05-14 13:31:27
Ak si také zákony môže vytvárať každý samosprávny celok v Španielsku, tak prosím dúfam, že si to isté urobia aj v Katalánsku.
2024-05-14 16:12:34
Tohle je jasnej podvod. Okamžitě bych přestal platit těch 20% taky a klidně bych šel k mezinárodnímu soudu.