Javier Tebas je momentálne v Argentíne, kde poskytol rozhovor pre argentínsky portál Ole. Hoci prestup Mbappého do Realu Madrid nebol oficiálne oznámený, prezident LaLigy sa tým netají a otvorene o ňom hovoril.

Javier Tebas: (o Mbappém) "No, bude v Madride budúci rok, v budúcej sezóne, áno, áno... Je to jeden z najlepších hráčov na svete. Ale dobre, je tu aj Vinícius a Bellingham, Madrid bude mať skvelé mužstvo. Samozrejme, to nezaručuje víťazstvo ligového titulu."

Ole: Mbappe prichádza vyhrať Ligu majstrov, ktorú doteraz vyhrať nemohol.

"Človeče, ak podpísal na päť sezón, príležitosť vyhrať ju bude mať každú z týchto sezón."

Tebas tiež poukázal na skutočnosť, že Real bude opäť hrať vo finále Ligy majstrov, kde bude jasným favoritom: "Epickosť je niečo, o čom sa dá povedať, že je v Reale Madrid. Stáva sa to sezónu čo sezónu. Niekedy sa nepodarí všetko. Väčšinou však vyhrávajú. To trochu svedčí o dôležitosti La Ligy, však?"

Prezident tiež nezabudol zdôrazniť, že o veľkosti španielskej súťaže nesvedčia len hviezdy, ale aj tvrdá práca funkcionárov: "Ale nie je to len mať skvelých hráčov, čo robí súťaž veľkou, musíte urobiť oveľa viac. A ak to neurobíte, nikdy nevytvoríte veľkú súťaž. Robíme veľa vecí, aby sme vytvorili skvelé súťaže, a stále priťahujeme hráčov. Neustále prichádzajú noví hráči. V Barcelone som videl Yamala ako chlapca, Pedriho alebo Gaviho. A v Madride som videl Viníciusa, Bellinghama a v budúcnosti Mbappého."

Podľa správ médií sa oficiálne predstavenie Kyliana Mbappého ako hráča Realu Madrid uskutoční až po finále Ligy majstrov, ktoré sa bude hrať prvého júna. Súperom Los Blancos bude Borussia Dortmund.

zdroj: Ole
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-05-15 08:55:05
To je uplny masake tento pan:D v kazdej normalnej lige by si jej prezident netrufol oznamit prestup hraca este pred jeho oficialnym vyjadrenim. To nie je jeho uloha oznamovat nejaky prestup hraca do klubu.
2024-05-15 09:00:13
No jeho vyhlásenia sú hlúpe často , aj keď je jasne že bude tomu rad keď mu príde do LL veľká hviezda, či by prišiel aj do Getafe takze ten nadpis článku trosku dosť zavádza a opäť podnecuje vášne.Chapem že na základe nadpisu sa čítajú články 😁