Podľa informácií Victora Gonzaleza z katalánskeho denníka Sport sa Barcelona v lete chystá na výraznú prestavbu.

Novinár uvádza, že Blaugranas plánujú 3 veľké odchody, aby uvoľnili miesto pre 3 významné posily, ktoré by posilnili ich tím. Medzi potenciálne odchádzajúcimi sú Ronald Araujo, Frenkie de Jong a Raphinha. Medzitým chcú priviesť Joshuu Kimmicha z Bayernu Mníchov, Bernarda Silvu z Manchestru City a Nica Williamsa z Athletic Club.

Veľké predaje sú naozaj potrebné

Vedenie Barcelony vie, aké náročné je robiť pohyby na trhu v týchto ťažkých ekonomických časoch. Vynakladajú mimoriadne úsilie, aby sa dostali späť do obvyklej rovnováhy, ale získať súhlas ligy nebude prechádzka ružovou záhradou. "Barça sa chce zbaviť hráčov, ktorí nebudú mať minutáž, a ak to nebude možné, nakoniec bude musieť predať tých lukratívnych hráčov, ktorí sú teraz hráčmi základu," povedal v správe Lluis Miguelsanz.

David Bernabeu k tomu dodal, že v súčasnosti je v klube len štyri až päť hráčov, ktorí sú nepredajní: "Jednou z myšlienok je predať Arauja, Frenkieho a Raphinhu, čo sú traja hráči, ktorí sú na odchode a zvažuje sa ich predaj, ak bude dobrá ponuka. Ide len o 4 či 5 hráčov, ktorí sú nepredajní a skutočne nepredajní," povedal.

Dosiahla Barcelona nejaký pokrok?

Hoci to môže byť ťažké, Barcelona možno bude musieť Arauja predať vzhľadom na príjmy, ktoré môže jeho predaj priniesť. Na druhej strane, Frenkie de Jong pravdepodobne nepredĺži svoj kontrakt, čo znamená, že pre Barcelonu nemá zmysel držať si ho po tejto sezóne. A napokon, hoci Raphinha v poslednom čase zažíva skvelé obdobie, množstvo záujmu, ktorý vyvolal v anglickej Premier League a Saudskej Arábii, z neho robí pre Barcelonu skvelého hráča na predaj. Keď sa tieto predaje schvália, až potom môže Barcelona uvažovať o príchode nejakých posíl.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2024-05-15 10:06:34
Jasne že je to utopia ale ak by sa to podarilo tak naša základná záloha by mala budúcu sezónu vek 34 ,30 a 30 rokov .... Skvelý projekt pre budúcnosť
2024-05-15 10:08:23
Tak Rapha sa predá a Ferran zostane,super...a všetko bude ťahať Yamal?