Zverenci Xaviho Hernándeza zvládli včerajší výjazdový zápas v Almeríi a urobili veľký krok k druhému miestu v La Lige. Čo nám stretnutie prinieslo?

Najlepšie: Fermín López

V takýchto zápasoch ide len o tri body a nič iné. V stávke je druhé miesto v tabuľke, ktoré poskytne možnosť hrať o španielsky superpohár. Barcelona dnes nepodala dobrý výkon, ale vďaka Fermínovej efektivite získala tri body. Mladý stredopoliar opäť dokázal, že sa vie ukázať v pokutovom území na správnom mieste a v správnom čase. Najprv perfektne zakončil prihrávku Hectora Forta a potom skvele zasiahol po prihrávke Sergiho Roberta. Po tomto zápase má na svojom konte už 10 gólov, hoci v prebiehajúcej sezóne nastúpil v základe iba 15-krát. Fermín je perfektným doplnením mužstva - strieľa góly a bojuje o každú loptu. Za zmienku stoja aj Hector Fort a Lamine Yamal. Je príznačné, že práve mladíci dávajú na konci sezóny najviac.

Najhoršie: Zápas, na ktorý je potrebné čo najskôr zabudnúť

Okrem gólov Fermína, prístupu Lamineho Yamala a Hectora Forta je ťažké si po tomto zápase niečo uchovať v pamäti. Proti veľmi slabému súperovi vyzerala Barcelona nanajvýš priemerne, Embarba či Lozano sa ľahko dostávali do výhodných situácií. Na Xaviho tíme nie je vidieť žiadny progres ani odhodlanie bojovať o druhé miesto v tabuľke. Sú tu len záblesky jednotlivých hráčov, ktoré stále dávajú tímu šancu skončiť len za Realom Madrid. Dôvody na optimizmus pred budúcou sezónou však bude treba hľadať počas predsezónnej prípravy.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-17 15:09:53
Jediný plus zo zápasu je, že sme sa presvedčili, že Torres, Lewandowski, Pedri, Martinez a Roberto by mali odísť z Barce a nezaberať miesto a hlavne nezvyšovať finančné náklady Barce. V zápase Torres, Lewandowski a Pedri boli absolútne neviditeľný. Martinez narobil viac škody v obrane ako osohu a nebyť drevákov v dresoch Almerie, keď nedokázali trafiť bránku zo siedmych-ôsmych metrov, mohlo to skončiť zahanbujúcou remízou a to by sme ešte boli šťastný za remízu. No vďaka domácim nemohúcim strelcom sme utrpeli víťazstvo.