Ak bude Xavi prepustený, Barcelona bude musieť najať nového trénera. Doteraz sa predpokladalo, že s tým bude problém kvôli finančnej fair play a potrebe dosiahnuť konkrétne úspory. Ramon Fuentes z katalánskeho denníka Mundo Deportivo však tvrdí, že nariadenia nebudú pre Blaugranas prekážkou.

Podľa novinára bude môcť Barcelona zaregistrovať nového trénera aj v prípade, že spadá mimo finančnej Fair Play. Fuentes sa odvoláva na dokumentáciu, ktorú La Liga bežne posiela klubom a v ktorej sa odvoláva aj na stanovisko Barçy ohľadom zamestnania trénera. V bode 3 článku 93 sa uvádza: "V prípade klubov, ktoré na začiatku sezóny T (v tomto prípade 2024/2025) prekročia limit nákladov na športový štáb a nemajú náklady na trénerov zapísané v celkových nákladoch na športový štáb, budú tieto náklady zapísané v nákladoch na športový štáb pre sezónu T (2024/2025), aj keď neboli vykonané potrebné operácie týkajúce sa úspory nákladov na personál alebo zvýšenia limitu na štáb alebo získania potrebných kapacít na registráciu. Ak však klub počas celej sezóny T (2024/2025) neukončí uvedené potrebné operácie, aby mohol zahrnúť tieto náklady na tréningový štáb ako súčasť svojich registrovaných nákladov na športový štáb v danej sezóne, zahrnie tieto náklady plus 20% do registrovaných nákladov na športový štáb v sezóne T+1 (2025/2026)."

To znamená, že Barcelona by mohla zaregistrovať nového trénera, hoci ak by sa v budúcnosti nechcela vystaviť ďalším nákladom, musela by ešte počas nasledujúcom ročníku urobiť potrebné úspory. A vidíme, aké ťažkosti s tým v katalánskom klube majú.

Samozrejme, netreba zabúdať ani na to, že prípadný rozchod s Xavim a jeho trénerským štábom bude mať aj svoje finančné dôsledky. Fernando Polo z Mundo Deportivo odhaduje, že kompenzácia by sa mohla pohybovať okolo 20 miliónov eur.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-18 14:59:47
Já to přeložím. Jednoduše Barcelona si může dovolit Marqueze !.
Být Xavim tak chci po Laportovi veškeré finance, a i ty které si údajně odřekl když sem šel a ty které si vyplatil z Al sadd a to zpětně!