Pep Guardiola a jeho Manchester City si v poslednom kole Premier League zabezpečili titul anglického majstra. Budúca sezóna by mohla byť jeho poslednou na trénerskej lavičke The Citizens. Samotný Guardiola pre Sky Sports priznal, že je bližšie k odchodu ako k zotrvaniu.

Pepovi Guardiolovi končí po budúcej sezóne zmluva s Manchestrom City. Počas svojho dobrodružstva s anglickým klubom sa mu podarilo vyhrať šesť anglických majstrovských titulov, čo je vynikajúci výsledok, a k tomu pridal svoju vôbec prvú Ligu majstrov za Manchester City. Vo včerajšom pozápasovom rozhovore pre Sky Sports však Guardiola priznal, že je bližšie k odchodu ako k pokračovaniu v klube po budúcej sezóne.

"Pravdou je, že som bližšie k odchodu ako k zotrvaniu."

"Uplynulo osem rokov, bude to deväť. Teraz cítim, že chcem zostať aj na ďalšiu sezónu. S klubom sme sa rozprávali a máme pred sebou ešte celú budúcu sezónu, pretože sa musím pozrieť aj na hráčov. [...] Chcem zostať aj na budúcu sezónu a počas nej sa budeme rozprávať, ale po ôsmich, deviatich rokoch..."

"Po minulej sezóne [po zisku treble], keď sme boli v Istanbule, som mal takýto pocit a povedal som si: "Je koniec, čo tu robím? Už mi nič nezostalo. Ale mám zmluvu, som tu a stále si to užívam, aj keď niekedy ste unavení."

"A potom sme opäť začali hrať dobre, vyhrávať zápasy, máme ďalších hráčov a začali sme premýšľať: "Prečo nikto nevyhral ligu štyrikrát po sebe? Prečo to neskúsiť?"

"V budúcej sezóne v tejto chvíli neviem povedať, čo bude motiváciou do práce. Niekedy je ťažké ju nájsť, keď už je všetko dosiahnuté."

zdroj: sky sport
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
2024-05-20 10:48:34
Laporta ma rok na to, aby dal dokopy financie:D A potom sa mozno Pep rozhodne hladat nove vyzvy u nas.
2024-05-20 11:51:50
Hlavne, že som včera čítal, že sa mu v City páči a nikam sa nechystá.