"Nič sa nezmenilo, aspoň pre túto chvíľu," píše madridský denník Marca. Slová "pre túto chvíľu" sú určite kľúčovou pasážou, pretože v Barcelone sa môže zmeniť čokoľvek v závislosti od nálady prezidenta. Podľa madridského denníka však prezident nechce Xaviho na trénerskej lavičke v budúcej sezóne.

Ako uvádzajú Mari Carmen Torres a Luis F. Rojo z denníka Marca, Joan Laporta stále verí, že pre Barcelonu bude najlepšie, ak Xavi Hernández nebude v budúcej sezóne pokračovať. Laporta sa drží prístupu, ktorý ho už niekoľko dní znepokojuje kvôli komentárom a športovým rozhodnutiam trénera, ktoré sa mu nepáčili. Prezident sa domnieva, že tréner nemá dostatočnú dôveru v mužstvo a na lavičke je potrebná zmena. Dnes, po víťazstve 3:0 nad Rayom, si to stále myslí, ale nikto v klube si netrúfa vylúčiť ďalší nečakaný zvrat.

Laporta zostáva neoblomný: je presvedčený, že Xavi by nemal byť trénerom Barçy v sezóne 2024/25, hoci ho na túto pozíciu schválil pred necelým mesiacom. Prezident svoj názor nezmenil a je presvedčený, že projekt potrebuje trénera, ktorý má slepú vieru v tím a schopnosť vyhrávať tituly a konkurovať tým najväčším v Európe. Laporta tvrdí, že Xavi do tohto profilu nezapadá kvôli svojim minulotýždňovým vyjadreniam, v ktorých upozornil, že ťažká finančná situácia klubu obmedzuje prestupy a sťažuje dosahovanie dobrých výsledkov.

Víťazstvo nad Rayom a zaistenie druhého miesta v tabuľke, ktoré umožňuje hrať v Superpohári, Laportov postoj nemení. V jeho okolí aj v klube si však nikto netrúfa vylúčiť, že v najbližších dňoch zmení svoj prístup. Xavi a prezident sa stretnú na budúci týždeň, po zápase so Sevillou na štadióne Sánchez Pizjuán. Dovtedy sa môže stať čokoľvek. Zdroje z prostredia klubu nevylučujú, že skutočnosť, že tribúny na Estadi Olimpic Lluis Companys podporili Xaviho, by mohla prinútiť prezidenta rezignovať a Xaviho ponechať na trénerskej stoličke.

Gerard Romero k téme doplnil, že situácia v súčasnosti vyzerá nasledovne: Joan Laporta chce Hansiho Flicka alebo Thomasa Tuchela; Deco uprednostňuje Rafu Márqueza alebo Thiaga Mottu a viceprezident Rafa Yuste vsádza na to, že Xavi zostane.

zdroj: marca.com gerard romero
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-05-20 13:22:23
Veď Xavi má pravdu čo sa týka finančných problémov v mužstve a tým pádom nemožnosť nákupu kvalitných hráčov. Hlavne že sa nevieme zbaviť nepotrebných a nezmyselne podpísaných hráčov a to nielen počas vládnutia Barta ale aj teraz po zvolení Laportu!!!
2024-05-20 14:36:01
A to sme Xaviho kritizovali, že bol až príliš diplomatický a jeho tlačovky boli často plne nič nehovoriacich fráz. Už sa teším na reakciu Laportu po tlačovke Tuchela, alebo Flicka pri prvej kríze mužstva.