Len pred tromi mesiacmi Lamine Yamal uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Adidas a nemecká spoločnosť sa už rozhodla urobiť z neho tvár série kopačiek. Okrem 16-ročného mladíka spoločnosť angažovala aj samotného Lionela Messiho, aby propagoval osvieženú kolekciu.

Futbalové kopačky Adidas F50 sú legendárnou sériou, ktorú sa výrobca rozhodol osviežiť zapojením svojej najžiarivejšej hviezdy, Lea Messiho. Skutočnosť, že sa rozhodla po boku Argentínčana postaviť Lamineho Yamala, svedčí o tom, aké postavenie má mladý Španiel vo svetovom futbale, a to napriek svojmu veku. Podľa Mundo Deportivo vidí nemecká odevná značka v 16-ročnom mladíkovi veľký potenciál a nebojí sa na neho vsadiť pri svojich vlajkových projektoch.

Leo Messi už mal možnosť zahrať si v nových dresoch minulú nedeľu pri príležitosti stretnutia Interu Miami s DC United. Na zápase sa predstavia aj hviezdy ako Florian Wirtz, Hueng-min Son a Rafael Leão. Je možné, že Lamine si svoje nové kopačky vyskúša už v nadchádzajúcom zápase, ktorý Barcelona odohrá proti Seville. Existuje aj možnosť, že mladá hviezda španielskej reprezentácie predstaví nové kopačky pri príležitosti blížiaceho sa EURA.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-05-22 13:47:43
kral a korunny princ, tak sa mi to paci :)