Katalánci uzatvorili sezónu 2023/2024 víťazstvom na Sánchez Pizjuán, keď Sevillu zdolali v pomere 2:1. Čo nám záverečný zápas ročníka ukázal?

Najlepšie: Je to (pozitívny) koniec tejto sezóny!

Dosiahli sme koniec tejto neuspokojivej sezóny. Xavi uzavrel svoje obdobie v Barcelone pozitívne. Barcelona porazila Sevillu, Fermín strelil svoj 11. gól v sezóne, ďalší gól pridal Lewandowski a skvelú formu preukázal Pedri, čo určite poteší španielskeho trénera. Pri pokojnom zhrnutí sezóny možno povedať, že druhé miesto v lige s 85 bodmi na konte a štvrťfinále Ligy majstrov je slušný výsledok. Samotná hra však zanechala veľa pochybností. Katastrofálna defenzíva po väčšinu sezóny, množstvo zahanbujúcich prehier a vážne chyby v najdôležitejších zápasoch. Takýmto spôsobom sa ťažko bojuje o poháre. Je dobré, že táto sezóna sa už skončila a možno (?) s miernym optimizmom hľadieť na úplne novú etapu - s Hansi Flickom na čele.

Najhoršie: Počet problémov, ktoré treba vyriešiť, sa nezmenšil

Duel so Sevillou potvrdil v podstate všetky problémy Barcelony. Chyby v defenzíve vrátane takmer absurdnej straty Cancela, problémy s hľadaním útočníkov v pokutovom území, slabá intenzita hry či neefektívny pressing. Hansi Flick bude musieť nájsť spôsob, ako využiť rovnaký káder obmenený pravdepodobne niekoľkými prestupmi, aby vytvoril tím schopný konkurovať na najvyššej úrovni. Medzitým nás čakajú Majstrovstvá Európy a Olympijské hry, ktoré by mohli nemeckému trénerovi ešte viac skomplikovať prácu.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-05-27 07:31:09
Užime si letnú prestávku a hádam sa nik na EURO alebo Olympiáde nezraní.
2024-05-27 08:25:51
Je tak ako sa píše v článku. Letná príprava bude robitá kvôli ME a OH a sám som zvedavý, ako sa top tímy pripravia na sezónu, keďže odtiaľ je najviac reprezentantov.