V Barcelone nastane nová éra, keďže Hansi Flick nahradí Xaviho Hernandeza na poste trénera prvého tímu.

Xavi dohliadal na svoj posledný zápas vo funkcii v nedeľu večer, keď doviedol Barçu k víťazstvu 2:1 nad Sevillou. Hoci jeho odchod bol oficiálne potvrdený, otázka dohody o jeho odstupnom a ďalších podrobnostiach zostáva otvorená. Keď sa to vyrieši, Barcelona oficiálne oznámi Flickovo angažovanie, ale nemecký taktik už pracuje so športovým riaditeľom Decom na plánovaní tímu na budúcu sezónu.

Ako je už teraz známe, za hlavný cieľ sa považuje nový pivot, pričom Barça bude hľadať aj nové ľavé krídlo, ako aj pravého obrancu. V závislosti od finančnej situácie klubu sa môžu posilniť aj niektoré ďalšie pozície, ale tréner už má stanovené ciele na posilnenie jednotlivých oblastí. Aj keď sa naznačuje, že Nemec pravdepodobne nebude žiadať veľké podpisy, keďže si je vedomý finančnej situácie klubu, na jeho 'skromnom' zozname želaní sa objavujú veľké mená.

Joshua Kimmich (Bayern Mníchov)

Pokiaľ ide o pozíciu defenzívneho záložníka, v tejto chvíli je verejne známe, že Joshua Kimmich je na vrchole zoznamu Flicka a Barcelony na nadchádzajúce leto. Nemecký internacionál vstupuje do posledného roka svojej zmluvy v Bayerne Mníchov, je hráčom, ktorého Flick veľmi dobre pozná, a bol by otvorený prestupu do Katalánska. Jeho plat by však mohol byť prekážkou v dohode.

Leroy Sane (Bayern Mníchov)

Okrem Kimmicha by sa Flick mohol pokúsiť získať aj ďalšieho svojho bývalého zverenca z Bayernu Mníchov a Nemecka v podobe Leroya Saneho. Krídelník vstupuje do posledného roka svojej zmluvy s Bavormi a na jej predĺžení sa ešte nedohodol. Barcelona má na Saneho zálusk už dlhšie a Flickov príchod by jej mohol poskytnúť výhodu, ak sa Katalánci rozhodnú po ňom siahnuť.

Nico Williams (Athletic Club)

Na ľavom krídle je však jedným z hlavných cieľov útočník Athletic Club Nico Williams. Barcelona dokonca uvažuje o tom, že Raphinha získa 60 miliónov eur potrebných na podpis zmluvy so Španielom. Tento 21-ročný rýchlik by zapadal do profilu, ktorý Barça hľadá, a vzhľadom na jeho vek by bol pre klub dlhodobou investíciou.

Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen)

Pokiaľ ide o pozíciu pravého obrancu, zdalo sa, že João Cancelo bude v Barcelone pokračovať, ale Flick má o ňom určité pochybnosti. Podľa zdrojov blízkych Flickovmu okoliu sa namiesto toho ako jedna z možností vníma eso Bayeru Leverkusen Jeremie Frimpong. 23-ročný holandský rýchlik zažil s Leverkusenom pod vedením Xabiho Alonsa skvelú sezónu a priamo sa podieľal na 26 góloch. V minulosti bol v hľadáčiku Barçy a v lete by sa opäť mohol stať jedným z cieľov.

Amadou Onana (Everton)

Zatiaľ čo Kimmich je hlavným cieľom na pozíciu číslo 6, Barcelone sa páči aj Amadou Onana z Evertonu. Belgičan v Premier League získal na váhe a priťahuje vážny záujem a zdroje naznačujú, že Flick ho vidí ako zaujímavú možnosť. Jeho podpis by však mohol byť ťažkou úlohou po tom, čo Everton dosiahol bezpečnosť v Premier League. Navyše, Onana by mohol byť pre Blaugranas nedosiahnuteľný kvôli jeho vysokej hodnote.

Luis Diaz (Liverpool)

Od jednej hviezdy Premier League k druhej, krídelník Liverpoolu Luis Diaz je tiež veľmi aktuálny pre nové vedenie Barcelony v lete, pričom Deco ho dokonca považuje za 'vysnívaný' cieľ. Kolumbijského internacionála by však bolo ťažké získať, pretože by za neho zaplatila minimálne 75 miliónov eur, čo si Barça nemôže dovoliť, ak nedôjde k viacerým veľkým odchodom.

Dani Olmo (RB Lipsko)

Ďalšia možnosť na posilnenie ľavého krídla, Dani Olmo, je v hľadáčiku Barcelony už nejaký čas a zdá sa, že aj Flick vidí jeho podpis v priaznivom svetle. Všestranný hráč, ktorý je schopný pôsobiť kdekoľvek v útoku a dokonca aj v strede poľa, má v zmluve klauzulu o uvoľnení vo výške 60 miliónov eur.

Mio Backhaus (Werder Brémy)

Mio Backhaus, brankár sezóny Eredivisie, je v Barçe na programe dňa, možno ako dlhodobý nástupca Marc-André ter Stegena, najmä keď nie je zaručené, že Iñaki Peña zostane v klube. 20-ročný Backhaus strávil sezónu na hosťovaní v FC Volendam a teraz sa vráti do svojho materského klubu Werder Brémy. Hoci nový brankár nemusí byť okamžitou prioritou, nemecký mladík je monitorovaný.

Khvicha Kvaratskhelia (Neapol)

Hráč, ktorý je už dlhšie spájaný s Barçou na posilnenie ľavého krídla, Kvaratskhelia je podľa zdrojov blízkych jeho okoliu vnímaný ako alternatíva aj pre Flicka. Podpísať ho z Neapola by však bola nesmierne náročná úloha, keďže má zmluvu do roku 2027 a bude za neho treba zaplatiť obrovskú sumu.

zdroj: barcauniversal.com
foto: twitter

Diskusia

11 komentáre
2024-05-28 12:17:27
Nemám s toho dobrý pocit, veľa hráčov.....
Marco01 Premium
2024-05-28 12:20:10
Toto nie je ziadny prrstupovy zoznam Flicka...tu su len zhrnute mena o ktorych sa za posledne mesiace spekuluje...o 3/4 sa pisalo este ked tu Xavi bol