Bernardo Silva bol jedným z hlavných cieľov Barcelony v letnom prestupovom období, keď bol na čele klubu ešte Xavi Hernandez. Koniec koncov, Španiel sa o podpis portugalského tvorcu hry usiloval už niekoľko rokov. To všetko sa ale mení.

Odstupná klauzula v prípade tohto záložníka vo výške 58 miliónov eur bola nedosiahnuteľná za predpokladu, že Barça bude schopná schváliť niekoľko dôležitých predajov. Zdá sa však, že po tom, čo Xavi už nie je na čele klubu, sa situácia v otázke Silvovho príchodu na Camp Nou zmenila.

Novinár Jose Alvarez teraz uvádza, že Barcelona vylúčila letný prestup Bernarda Silvu. Keďže nový tréner sa má čoskoro ujať funkcie, Blaugranas majú v letnom prestupovom období iné ciele. Prioritou je naďalej špičkový pivot, zatiaľ čo Flick hľadá aj nové krídlo a možno aj obrancu, ak João Cancelo nebude pokračovať. Čo sa týka vysunutých pozícií v strede poľa, zdá sa, že Barça má dostatok zdrojov v Pedrim, Fermínovi Lópezovi, Ilkayovi Gündoğanovi a Frenkie de Jongovi (ak zostane), pričom sa po zranení vráti aj Gavi.

Zdá sa teda, že Katalánci sa zrejme rozhodli upustiť od svojho dlhodobého záujmu o Silvu a v lete sa sústrediť na iné ciele. Jedným z takýchto cieľov bola opora Bayernu Mníchov Joshua Kimmich, ale správa od Alvareza uvádza, že príchod nemeckého pivota je tiež vylúčený. Bude teda určite zaujímavé sledovať, ako bude Barcelona postupovať v prvom prestupovom období pod vedením Flicka.

zdroj: el chirinquito
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
kluc Premium
2024-05-29 08:09:43
Logické a rozumne riešenie, konečne
2024-05-29 08:49:41
Dost pravděpodobně by nebyl nijak rozhodujicim faktorem. Pokud chtěl přijít, neměl podepisovat prodloužení smlouvy...